Úvod / O studiu / Učební obory / Kuchař-číšník

Kuchař-číšník

RVP 65-51-H/01 Kuchař – číšník

Co se naučíte?

Uplatníte se jako kuchař nebo číšník v pozici zaměstnance gastronomických provozoven. Po získání praxe v oboru můžete podnikat v pohostinství jako OSVČ. Budete znát technologii přípravy teplých a studených pokrmů a nápojů, způsoby správného skladování surovin, dokážete posoudit jejich jakost a technologickou využitelnost.

Budete ovládat techniku obsluhy, zásady sestavování nabídkových listů výrobků a služeb, budete realizovat odbyt a provádět vyúčtování. Dokážete zajišťovat provoz výrobního i odbytového střediska, využívat technologická zařízení, organizovat činnost při přípravě, průběhu a ukončení gastronomických akcí a vést dokumentaci provozovny. Ve styku s hostem budete jednat profesionálně a komunikovat ve dvou cizích jazycích.

Ukončení vzdělávání

Závěrečná zkouška se skládá z písemné a ústní zkoušky z odborných předmětů a z praktické zkoušky z odborného výcviku. Úspěšným vykonáním získá absolvent střední vzdělání doložené vysvědčením a výučním listem.

Po absolvování závěrečné zkoušky se můžete ucházet o přijetí do studijních oborů pro absolventy tříletých učebních oborů.

Školné

Dle platného stipendjního řádu se ŠKOLNÉ NEPLATÍ.

ŠVP a učební plán

• ŠVP oboru Kuchař – číšník *.pdf
  • Učební plán oboru Kuchař – číšník *.pdf

Potvrzení od lékaře

Uchazeč je povinen doložit zdravotní způsobilost ke vzdělávání.

Ubytování a stravování

Studenti si mohou zajistit internátní ubytování v Domově mládeže. Ve škole je bufet, v okolí školy různá restaurační zařízení.

ŠVP Kuchař číšník 2022