Obchod

RVP 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání

O čem je studium obchodu?

Obchod je obor srovnatelný s obchodní akademií. Důraz se klade na práci s lidmi, na rozvoj organizačních schopností, na oblast komunikace a zvládnutí technických prostředků řízení, především účelné využívání moderních informačních technologií. Žáci absolvují 14denní souvislé praxe ve firmách a předmět praxe v jehož rámci dochází k propojování teoretických a praktických znalostí. Děje se tak především prostřednictvím zapojení školy do programu JA firma. Každý žák je součástí reálné firmy, která podniká. Pro neustálý kontakt s reálným světem spolupracuje Podřipská škola s komerčním sektorem i veřejnou správou.

Obsah studia je tvořen ze společného základu, který tvoří předměty jako je čeština, matika, cizí jazyky (angličtina a němčina) nebo tělocvik. Odborná část předmětů je zaměřena na ekonomické předměty - obchod, ekonomika, účetnictví, podnikání, praxe, právo, marketing, rozvoj komunikačních, podnikatelských a dalších důležitých kompetencí.

Hlavním cílem je úspěšné absolvování maturitní zkoušky a následný bezproblémový vstup na trh práce nebo do dalšího studia na vysoké či vyšší odborné škole.

Kde se uplatníte?

Můžete pracovat v oblasti provozních činností ve finančnictví a v různých ekonomicko-administrativních profesích ve všech sférách hospodářství. Cestou je samozřejmě také další studium na vysoké nebo vyšší odborné škole.

ŠVP a učební plán

• ŠVP oboru obchod *.pdf
  • Učební plán oboru obchod *.pdf

Potvrzení od lékaře

není potřeba

Ubytování a stravování

Studenti si mohou zajistit internátní ubytování v Domově mládeže. Ve škole je bufet, v okolí školy různá restaurační zařízení.

Školné

1 000 Kč za měsíc, tj. 12 000 Kč za rok. Je možné získat prospěchové nebo sociální stipendium až do výše školného.

Profilující předměty

Obchod