Úvod / Novinky / Podřipskou školu navštívili zahraniční studenti

Podřipskou školu navštívili zahraniční studenti

Podřipskou školu v rámci projektu Edison navštívili zahraniční studenti.

Podřipskou školu v rámci projektu Edison navštívili zahraniční studenti. Žáci i učitelé měli příležitost seznámit se se čtyřmi studenty, kteří do Roudnice nad Labem zavítali z Turecka, Gruzie, Srí Lanky a Moldavska, a to na celý týden. Ukázali své zvyky a obyčeje, tradiční
jídla, šaty, zábavu, celkově přiblížili kulturu svých zemí. Žáci následně s pomocí zahraničních hostů vytvořili tematické dekorace, informační letáčky, prezentace, uvařili tradiční jídla a to vše prezentovali v pátek na Global Village. Ta se letos konala v Kulturním domě Říp. Podpořeno městem Roudnice nad Labem.


Co je to Projekt Edison a Global Village?
Cílem projektu Edison je spojit mladé lidí z různých zemí světa. Seznamování a sbližování lidé různých národností a kultur má docílit vymizení předsudků, zvýšení tolerance a prolomení mezikulturních bariér. Stážisté, kteří se zapojí do projektů, navštěvují cizí země
a představují svou kulturu.

Global Village by se dala popsat jako závěrečná přehlídka výtvorů. Na každé škole jejíprovedení mohou pojmout trochu odlišně. Podřipská škola se rozhodla spojit přehlídku se soutěží. Letos mezi sebou soupeřili čtyři stánky v různých kategoriích, např. nejlepší
prezentace, nejlepší výzdoba stánku, nejchutnější jídlo, nejlepší tanec apod.

Markéta Čmejlová, 4HML