Newsletter

Pokud se Vám tento email nezobrazil správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

ČERVEN 2014
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


9. 7. 2014

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

like, 17kB Vážení přátelé,

konec. Ano, je to pro některé z nás až neuvěřitelné, ale školní rok skončil. Začaly prázdniny, dva měsíce bez školy. Musím poděkovat všem svým kolegyním, kolegům, žákyním, žákům, studentkám, studentům, rodičům a dalším za to, že se všichni podíleli na úspěšném zvládnutí školního roku. Pevně věřím v ještě lepší školní rok 2014-2015 a již dnes se na všechny z vás těším.

Hezké léto

Mgr. Richard Červený, ředitel školy


27. 6. 2014

PŘEDÁNÍ
VYSVĚDČENÍ

NEWS-2012, 17kB Poslední den školního roku 2013-2014 jsme se již tradičně sešli v Kulturním domě Říp. Program měl několik bodů. Ředitel školy krátce zhodnotil uplynulých deset měsíců, popřál krásné prázdniny a ocenil ty nejlepší žáky. Posledním krokem pak bylo samotné předání ročníkových vysvědčení z rukou třídních učitelů.

...pokračování

16. 6. 2014

MISTROVSTVÍ ČR
VE FINANČNÍ SVOBODĚ

NEWS-2012, 17kB Dne 4. června 2014 se žáci naší školy zúčastnili Mistrovství školy ČR ve hře Finanční svoboda. Celkem se zúčastnilo 41 týmů, což je 82 hráčů převážně ze středních odborných škol. Zúčastnili se také žáci gymnázií a základních škol.Soutěž se sestávala ze 3 herních kol různých scénářů. Hráči hráli v týmu po dvojicích. U každé dvojice se hodnotil…

...pokračování

25. 6. 2014

FINÁLE
DEN D

NEWS-2012, 17kB 16. června byl "Den D" pro 2 žákovské týmy ve stejnojmenném projektu. O 10 dnů později, než bylo 70. výročí vylodění v Normandii, se utkal tým Podřipské školy s týmem žáků Soukromé střední školy pro marketing a ekonomiku podnikání v Mostě. Klání se událo na neutrální půdě v Meziboří. Šlo o vyvrcholení projektu Den D, který spočíval ve vytvoření podnikatelského záměru a jeho prezentování před odbornou porotou. Ta rozhodla, že žáci mostecké školy měli svůj záměr lepší.

...pokračování

9. 7. 2014

LAUCHHAMMER
2014

NEWS-2012, 17kB Odborný výcvik a studium v zahraničí? ANO / NE? Co žáky motivuje odejít do cizí země za vzděláním? Co jim brání opustit rodný domov? Jaké výhody a nevýhody s sebou přináší vzdělávání v cizině? Jsou na to žáci připraveni? Jak mohou pomoci učitelé, školy, stát? Na tyto a mnoho dalších otázek se snažili najít odpovědi učitelé a žáci ze 12-ti států (ČR, Itálie, Rumunsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Nizozemsko, Rakousko, Švédsko, Portugalsko, Řecko, Turecko) na mezinárodní konferenci European Youth Olympics for Intercultural…

...pokračování

20. 6. 2014

CYKLO A TURISTICKÝ
KURZ 2014

NEWS-2012, 17kB Podřipská škola vyrazila pod Bezděz. Někteří účastníci vyrazili do kempu Poslův Mlýn na kole, někdo pěšky s částečnou pomocí vlaku. Někdy sportovní výkony bolely, ale všechny strasti byly zapomenuty při rozhledech po krajině a hlavně při vychutnávání si krásných pocitů po dosažení stanoveného cíle výletu.Takovéto protažení těla jistě přispělo ke zlepšení nálady před koncem školního roku a pomohlo zregenerovat již velmi opotřebovanou mysl. P.S.: Někteří už vědí, co to znamená "kousek".

...pokračování

20. 6. 2014

KURZ
VYKRAJOVÁNÍ 2014

NEWS-2012, 17kB Tradice je tradice. Takže i letos se prváci kuchaři-číšníci zúčastnili kurzu vykrajování ovoce a zeleniny. Melouny, jablka, mrkve, kedlubny, ředkvičky, dýně a další plody se stávaly pod šikovnýma rukama aktérů najednou krásnějšími. Už se všichni těšíme na to, jak své nové zkušenosti účastníci zapojí do praxe.

...pokračování


4. 5. 2014

ŠKOLNÍ
ESHOPSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.