Pokud se Vám tento email nezobrazil správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

ÚNOR 2014
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


10. 3. 2014

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

like, 17kB Vážení přátelé,

letošní velmi mírná zima byla již fakticky vystřídána ještě příjemnějším jarem. S doznívajícím chladným počasím končí i termín pro podávání přihlášek ke studiu v denním studiu. Nejprve bych chtěl poděkovat všem, kdo k nám přihlášku zaslal a také těm, kteří se na náboru podíleli. Každá škola je především o žácích. Když je žáků málo, tak i škola málo žije. Proto snaha o budování dobrého jména Podřipské školy, které napomáhá při volbě střední školy, musí být cílem každého z nás. To znamená každého učitele, zaměstnance a samozřejmě také i každého studenta. Přeji všem krásné jaro plné pohody a energie do další práce.Mgr. Richard Červený, ředitel školy


20. 2. 2014

VELETRH
TOP GASTRO
A HOTEL 2014

NEWS-2012, 17kB Více než 40 žáků s učitelským doprovodem se zúčastnilo 8. mezinárodního veletrhu TOP GASTRO a HOTEL. Na holešovickém výstavišti bylo k vidění zařízení pro hotely a restaurace, ochutnávala se jídla a nápoje, sledovaly se předváděcí akce vystavovatelů. Tahákem bylo ale i třeba fotografování se se Zdeňkem Pohlreichem. Bylo toho opravdu velmi mnoho. Navíc museli žáci plnit předem zadané úkoly, které následně odevzdali v písemné podobě. Žáci se seznámili s novými trendy gastronomie, které uplatní v teoretické i praktické výuce.

Autor: Mgr. Jan Wünsch


20. 2. 2014

DĚČÍNSKÁ
VLNA
2014

NEWS-2012, 17kB Dne 20. 2. 2014 se konal třetí ročník kadeřnické soutěže Děčínská vlna na téma “Svatební účes v moderním pojetí”. V letošním roce za naši školu soutěžily dvě žákyně – Simona Řípová ze 3. ročníku a Tereza Kopecká ze 2. ročníku. I letos se sešla velmi silná konkurence 25 soutěžících z různých škol České republiky. Pro všechny zúčastněné to byla velká zkušenost a motivace pro další kadeřnické soutěže.

...pokračování


26. 2. 2014

PODÍLÍME SE
NA TVORBĚ
E-UČEBNICE

NEWS-2012, 17kB Podřipská škola vytváří spolu s Fachhochschule Dresden elektronickou učebnici ekonomiky. 21. 2. 2014 se uskutečnil první workshop, v rámci kterého zástupci obou škol konzultovali nejen obsahy, ale i vzhled a funkčnost E-učebnice. e-učebnice vznikne díky podpoře Fondu malých projektů Cíle 3.


4. 3. 2014

KUP SI
ŠKOLNÍ
NÁRAMEK

NEWS-2012, 17kB
Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.