Pokud se Vám tento email nezobrazil správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

LEDEN 2014
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


31. 1. 2014

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

lyze2014, 17kB Vážení přátelé,

první měsíc nového roku i první pololetí uběhlo jako voda. S koncem ledna se školní rok přehoupl do druhé půlky. Než začali krátké prázdniny, rozdali jsme vysvědčení, resp. výpisy, které by každému měly napovědět, kde se mu daří a kde by naopak měl přidat. Společným cílem je pak to, aby na závěrečném vysvědčení bylo těch míst pro zlepšení co nejméně. Těším se na vás již ve druhé půlce školního roku a přeji vám hodně štěstí a energie do vašeho snažení.Mgr. Richard Červený, ředitel školy


16. 1. 2014

STUDENTSKÉ
TRENÉRSKÉ
CENTRUM A JÁ

NEWS-2012, 17kB Byla nebyla, dávno nedávno, jedna škola a v té škole jsem byl já. Člověk zapálený do výpočetní techniky, tak až mu skoro hoří vlasy, ale k věci. Píše se 10. prosince 2013 a já jsem v Litoměřicích na výběrovém řízením do Microsoft STC. Co je vlastně STC? Tato zkratka znamená Studentské Trenérské Centrum a sdružuje studenty středních škol se zájmem v IT segmentu. Do tohoto řízení jsem se registroval někdy v polovině listopadu. A zpět do Litoměřic, celkem bylo přítomných asi 20 uchazečů z ústeckého a libereckého kraje, přičemž postupovali 4. Mezi těmi postupujícími jsem byl i já. A co se v prvním kole dělo? Nejdříve se nám všem představili zástupci z minulého ročníku Microsoft STC a jeden zástupce přímo ze softies ČR.

...pokračování


28. 1. 2014

LYŽAŘSKÝ
KURZ
2014

NEWS-2012, 17kB Leden je již tradičním časem pro Podřipskou školu, kdy se vydává na lyžařský kurz. Tentokrát žáky nezastavila ani velká nepřízeň počasí, které vykazovalo spíše březnové parametry. Devatenáct lyžníků (i snowboardníků) dorazilo v neděli 19. ledna pod kopec Bubákov, aby se zde ubytovali Pod Lanovkou. Ano, opravdu není chyba ve velkých písmenech, protože chata se jmenovala Pod Lanovkou a skutečně byla i pod lanovkou. Kdo se kurzu zúčastnil, tak moc dobře ví, jak pohodlné je vyjít jen pár schodů, nazout lyže a nasednout na sedačku.

...pokračování


20. 1. 2014

PROJEKT
ECVET
POKRAČUJE

NEWS-2012, 17kB V prvním týdnu výuky v roce 2014 uvítala naše škola drážďanské kolegy z AFBB při realizaci druhého workshopu projektu “Implementace ECVET v německo-českém příhraničí”, tentokráte k tématu "Popis učebních výsledků a jejich porovnání v oborech Industriekaufmann/-frau (DE) a management obchodu“ (CZ)".


28. 1. 2014

KURZ
STUDENÉ
KUCHYNĚ 2014

NEWS-2012, 17kB Kuchařská profese je krásná. O tom jsme opět přesvědčili po oba dny (27. - 28. 1. 2014) kurzu studené kuchyně. Kvalita se nemá opouštět, proto kurz znovu vedl mistr svého oboru, pan David Beran. Ten se u nás pracovně představil již několikrát a i nyní naučil své svěřence připravovat celou řadu studených pokrmů. Zpracování a úprava ne zcela běžných surovin i design pokrmů byl pro žáky velmi přínosný a zajímavý. Nabyté znalosti a dovednosti budou moci absolventi využít ve své pracovní kariéře.

...pokračování


4. 11. 2013

KUP SI
ŠKOLNÍ
TRIKO

NEWS-2012, 17kB
Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.