Pokud se Vám tento email nezobrazil správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

ÚNOR 2013
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


5. 3. 2013

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

skola-rozcestnik, 17kB Vážení přátelé,

první měsíc druhého pololetí máme za sebou. Byl zkrácen o týden jarních prázdnin. Než jsme šli nabírat síly, tak nás čekal maturitní ples. Již tradičně proběhl ve sportovní hale Pod Lipou pod taktovkou samotných maturantů, pro které to byl jeden z nejdůležitějších večerů jejich dosavadního života. Další významné okamžiky je čekají v nadcházejících měsících, kdy se kola maturity rozběhnou naplno. Přeji jim, ale i všem ostaním, hodně štěstí, optimismu a sil do "boje" o vzdělání a také s jarní únavou.


Mgr. Richard Červený, ředitel školy


16. 2. 2013

KADEŘNICKÁ
SOUTĚŽ
DĚČÍNSKÁ
VLNA

NEWS-2012, 17kB Druhého ročníku soutěže Děčínská vlna se zúčastnily i dvě reprezentantky Podřipské školy. V krásných prostorách Městského divadla vznikaly účesy, ve kterých musely být zakomponovány květiny. Naše škola byla zastoupena Denisou Svobodovou a Denisou Wiesnerovou. Prvně zmíněná obhajovala krásné 5. místo z loňského ročníku. To se bohužel nepovedlo. Přesto považujeme 14. a 16. místo za velmi pěkné. Výhra je totiž na jednu stranu výborná, ale důležité jsou také zkušenosti nabyté při samotné soutěži i při přípravě. Akce se vyučujícím i žákyním líbila a všichni se již těší na další ročník.

...pokračování


28. 2. 2013

PROJEKT
LLW
POKRAČUJE

news-2012, 17kB Po krátkém zimním spánku se naplno roztáčí kola projektu Live-Learn-Work. Již za měsíc vyrazí skupina žáků a učitelů Podřipské školy na další projektový meeting do Itálie. Ve městě Padova proběhne předposlední setkání, kde se již všichni budeme zabývat tématem práce. Konkrétně půjde o to, jak uspět na trhu práce, jak se dobře připravit na přijímací řízení nebo které kompetence by měl mít každý z nás.

...pokračování


29. 1. 2013

PROČ
STUDOVAT
SOUKROMOU
ŠKOLU?

news-2012, 17kB Nebojte se soukromých středních škol, investice do vzdělání se vám vrátí. Máte v rodině deváťáka, který stále ještě nemá zvolenou střední školu? Pomáháte mu řešit dilema, kam se přihlásit? Rozšiřte možnosti o soukromá zařízení. Oproti státním nabízejí řadu výhod; menší počet žáků, nadstandardní vybavení či pestré mimoškolní aktivity. Soukromé školy nejsou na rozdíl od veřejných plně dotovány z rozpočtu, takže ke svému provozu mnohdy…

...pokračování
Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.