Pokud se Vám tento email nezobrazil správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

ŘÍJEN 2013
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


5. 11. 2013

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

placka, 17kB Vážení přátelé,

dva měsíce nového školního roku uběhly jako voda. V měsíci říjnu, ač byl zkrácen jedním týdnem podzimních prázdin, jsme se opravdu nenudili. Proběhl projektový týden, účastnili jsme se dvou školních výstav, uspořádali jsme den otevřených dveří nebo jsme se zapojili do studentských parlamentních voleb. Podrobnější informace se dozvíte, pokud si přečtete příslušné články.

Přeji Vám hezké čtení.


Mgr. Richard Červený, ředitel školy


7. 10. 2013

STUDENTSKÉ
PARLAMENTNÍ
VOLBY

NEWS-2012, 17kB Dne 2. října 2013 se naše škola zapojila do projektu STUDENTSKÉ PŘEDČASNÉ PARLAMENTNÍ VOLBY. Jeho cílem je především výchova budoucích zodpovědných voličů. Žáci starší 15ti let si prostřednictvím tohoto vzdělávacího projektu mohli prakticky vyzkoušet, jaké povinnosti mají členové komise a jak to chodí u skutečných voleb. Roman Pelc a Ladislav Kympl se podíleli na tvorbě informačních letáků. Petra Tmejová, Sabina Jarošová a Sandra Janečková připravily volební místnost a zajišťovaly hladký průběh voleb.

...pokračování


31. 10. 2013

DOD NA NÁMĚSTÍ,
VÝSTAVY
A POZVÁNKA

NEWS-2012, 17kB Tradiční představení sředních škol proběhlo 15. a 16. října v Kulturním domě v Litoměřicích. Žáci vycházející ze základních škol měli možnost seznámit se s nabídkou škol z blízkého i vzdálenějšího okolí. Podřipská škola se jako obvykle výstavy také zúčastnila. Návštěvníkům jsme prezentovali naše učební i maturitní obory. Upozorňovali jsme na dva nové maturitní obory - logistiku a personální management. Součástí výstavního stánku byla rovněž interaktivní hra o hodnotné ceny (1. místo = tablet) a anketa. Podřipskou školu, vedle vedení, reprezentovali sami studenti, kteří si prakticky vyzkoušeli jaké je to být vystavovatelem.

...pokračování


31. 10. 2013

PROJEKTOVÝ
TÝDEN
2013

news-2012, 17kB Po vždy hektickém úvodu školního roku se vše vrátilo do klidnějších kolejí. Nastal proto příhodný čas pro uskutečnění projektového týdne. Tentokrát měla každá třída svůj vlastní úkol, resp. téma. Někdo se zabýval svou vysněnou restaurací nebo kadeřnictvím, někdo pracoval na tématu vína a někdo na projektech Den D a Krok za krokem. Během týdne dokonce vznikla i česko - anglická kuchařka, kdy všechny pokrmy byly studenty také uvařeny. Bylo toho prostě velmi mnoho. Jen čtvrtý ročník se učil, aby byl lépe připravený na maturitní zkoušky, které se blíží mílovými kroky.

...pokračování


23. 10. 2013

POJEĎ
NA LYŽAŘSKÝ
KURZ

news-2012, 17kB Pojeď i ty s námi na lyžák a zažij pohodu na horách...

...více informací zde.


4. 11. 2013

KUP SI
ŠKOLNÍ
TRIKO

NEWS-2012, 17kB
Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.