Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

DUBEN 2012
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


2. 5. 2012

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážení přátelé,

22. dubna oslavila Podřipská škola pomyslné dvacáté narozeniny. Je to den, kdy byla škola oficiálně zapsána do rejstříku škol. Žáci denního studia dostali u této příležitosti tzv. placku v designu, který můžete vidět namísto mé fotografie.

V dubnu jsme také přivítali zájemce o studium v rámci přijímacího řízení. Doufejme, že se jim bude u nás dobře studovat a budou ve svém snažení úspěšní. To bych rád popřál i našim maturantům, kteří 2. května nastupují do náročného zkouškového kolotoče.


Mgr. Richard Červený, ředitel školy

více o newsletteru


6. 4. 2012

DEN ZDRAVÍ
NA PODŘIPSKÉ
ŠKOLE

lk2012, 17kB "Zdraví může být definováno negativně jako absence nemoci, funkcionálně jako schopnost vyrovnat se s denními aktivitami, nebo pozitivně jako způsobilost a podoba balansu (vyrovnanosti)." (wikipedia.org)

Chovat se zodpovědně ke svému zdraví, umět pomoci jinému člověku a mnoho dalších zajímavostí se žáci Podřipské školy učili ve středu 4. dubna. Celodenní akce byla nazvána Světovým dnem zdraví na Podřipské škole. Všechny třídy absolvovaly tři tématické bloky se zaměřením na výuku první pomoci, drogové problematiky, otázku psychického zdraví včetně zdravé výživy a problémy s příjmem potravy.

...pokračování


14. 4. 2012

MEZINÁRODNÍ
VELETRH
FIKTIVNÍCH
FIREM 2012

mvff2012, 17kB Ve dnech 20. – 22. března 2012 se naše škola zúčastnila již počtvrté Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v pražské Incheba aréně. Tento veletrh každým rokem (18. ročník) organizuje studentská firma Antre, s.r.o. z Obchodní akademie Heroldovy sady v Praze.
Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 138 studentských firem z 10 států Evropy- Belgie, Bulharska, České republiky, Itálie, Maďarska, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Španělska a Švédska.

...pokračování


17. 4. 2012

MEETING
PROJEKTU LLW
VE ŠVÉDSKU

llw-sweden, 17kB Projekt Live - Learn - Work je jedním z několika mezinárodních projektů, kterých se v současné době Podřipská škola aktivně účastní. Jak název napovídá, tak se studenti učí poznávat jiné kultury evropských zemí (Live - Žít), učí se učit se (Learn - Učit se) a získávají také potřebné kompetence k uspění na evropském trhu práce (Work - Pracovat).
Spolupracující školy jsou ze šesti zemí EU a Turecka. Vyučující a studenti se setkávají na pracovních poradách u každého z partnerů. První setkání se uskutečnilo v polské Lodži na podzim loňského roku, druhý meeting měla tu čest hostit Podřipská škola na začátku prosince. Zatím poslední zastávkou bylo Švédsko, resp. jeho hlavní město Stockholm.

...pokračování


29. 4. 2012

NEJLEVNĚJŠÍ
VSTUPENKY
PRO STUDENTY

garance, 17kB Chytáte se na festival a už objednáváte nejlevnější vstupenky, abyste získali co nejnižší cenu? Nebo se chystáte jen do divadla či na koncert? Díky svému průkazu ISIC můžete využít nového benefitu a pořídit si tak vstupenky se slevou 10–50%.
Společnost GTS ALIVE (vydavatel mezinárodního identifikačního průkazu ISIC) ve spolupráci s  EVENTIM CZ (evropské No. 1 ticketingové společnosti) připravila nabídku nejlevnějších vstupenek na koncerty, festivaly, do divadla či na plesy.

...více informací


2. 5. 2012

KVĚTNOVÉ
UDÁLOSTI

spring, 17kB Co nás čeká v květnu? Nejdůležitější akcí jsou maturitní zkoušky. Pojede se na další projektový meeting do Litvy, proběhne vernisáž k projektu Ukážu ti svoje město apod..

Kalednář událostí


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.