Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

BŘEZEN 2012
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


2. 4. 2012

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážení přátelé,

jaro vystřídalo zimu a my míříme nezadržitelně do finále školního roku. S tím souvisí většinou nejdříve méně příjemné záležitosti, jako jsou testy, písemky, maturitní nebo závěrečné zkoušky. Poté ale následuje velké oddychnutí, úleva a radost z úspěchu. Přeji nám, aby se vše povedlo, abychom byli spokojení. Užijme si velikonoční prázdniny a svátky, třeba při čtení školního newsletteru.

Nesmíme zapomenout na to, že Podřipská škola oslaví v příštím měsíci 20 let od oficiálního zapsání do rejstříku škol, a proto můžeme považovat 22. dubna za její narozeniny.

Mgr. Richard Červený, ředitel školy

více o newsletteru


19. 3. 2012

KADEŘNICE
NA VELETRHU

lk2012, 17kB Druhý březnový den navštívili naše kadeřnice a kadeřník mezinárodní veletrh kosmetiky a kadeřnictví World of beauty & Spa jaro 2012. Měli možnost shlédnout týmovou soutěž vizážistů a kadeřníků nebo soutěž učňů v účesovém stylingu KALIBR CUP 2012. Účastníci přijeli z celé řady zemí – Švýcarsko, Rusko, Polsko, Lotyšsko. Zajímavá byla nabídka kadeřnických potřeb a nářadí, čehož využili někteří žáci k výhodnému zakoupení, např. nůžek a hřebenů. Specializované veletrhy jsou pevnou součástí odborného vzdělávání na Podřipské škola, a proto je již v plánu další podobná akce, která proběhne v září.

Autorky: Vladimíra Vajcová, Božena Petracchi


10. 3. 2012

NOVÉ
WEBOVÉ
STRÁNKY
REKVALIFIKACE

soutez-kadernice.jpg, 17kB Pro větší přehlednost jsme spustili nové webové stránky věnující se rekvalifikačním kurzů a dalšímu studiu na Podřipské škole. Nyní jednoduše najdete informace o profesních kvalifikacích (dílčích), individuálních rekvalifikacích, kurzech apod..

...webové stránky rekvalifikačního studia


20. 3. 2012

PRO-LEARN
V BERGENU

pro-learn, 17kB Třetí pracovní schůzka mezinárodního projektu Pro-Learn se uskutečnila v norském městě Bergen. Již téměř rok běžící projekt má za cíl zlepšit vzdělávací metody ve vztahu k celoživotnímu učení v rámci celého života člověka. Projektové aktivity jsou rozděleny do několika úrovní, které odpovídají vzdělávacím stupňům (mateřské školy - předškolní vzdělávání, primární - základní školství, sekundární - střední školství, vztah trhu práce a odborného - učňovského školství, tzv. 2. a 3. šance, interkulturní vzdělávání a celoživotní učení ve 3. věku).

...pokračování


28. 3. 2012

PODŘIPSKÁ
ŠKOLA
V DRÁŽĎANECH

ziel3, 17kB Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s. je nositelem projektu „Ukážu ti svoje město – mladí lidé provádí městy mladé", který byl podpořen v rámci Fondu malých projektů Cíl 3 v Euroregionu Elbe/Labe. Partnerem projektu je Akademie für berufliche Bildung gGmbH z Drážďan. Součástí projektových aktivit jsou dva výměnné pobyty, jeden realizovaný v Drážďanech, druhý v Roudnici nad Labem....pokračování


29. 3. 2012

JAK
VYBRAT
POJIŠTĚNÍ"

garance, 17kB Jak se orientovat v nepřeberné nabídce cestovního pojištění? Jaké pojištění je pro mě to nejvýhodnější? Je potřeba zvolit kombinaci, která bude vyhovovat charakteru konkrétní cesty. Ale podle čeho vybírat? Martin Procházka, pojišťovací specialista pojišťovny UNIQA prozradil, jak takovou kombinaci vybrat.

...více informací


2. 4. 2012

DUBNOVÉ
UDÁLOSTI

den, 17kB Co nás čeká v dubnu? Den zdraví, Velikonoce, maturity, barmanský kurz, projekt Ukážu ti svoje město, Live - Learn - Work, Yura, přednáška děkana PF UJEP, mnoho dalších aktivit, narozeniny školy a malé překvapení...

Kalednář událostí


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.