Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

ÚNOR 2012
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


1. 3. 2012

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážení přátelé,

po čtyřech letech se měsíc únor opět rozrostl o jeden den. Šli jsme tedy do školy o jeden den navíc. Snad to nikomu nevadilo, protože únor nebyl jenom o klasickém učení v lavicích. Užili jsme si projektový týden plný různých aktivit. Velkým zakončením pak bylo již tradičně prezentování před “velkou porotou”. Letos se dá konstatovat, že vyvrcholením projektového týdne byly maturitní plesy, kde jsme tančili v pátek 24., resp. v sobotu 25. února. Maturanti tak mají před sebou již jen učení a přípravu na zkoušku z dospělosti. Je to sice kruté vystřízlivění, ale světlým bodem a motivací je maturitní večírek po úspěšném složení zkoušek (to bude teprve pořádná oslava...).

Přeji všem krásný březen.

Mgr. Richard Červený, ředitel školy.

více o newsletteru


8. 2. 2012

ZLEPŠENÍ
WI-FI
PŘIPOJENÍ

lk2012, 17kB S nárůstem počtu výpočetní techniky, především přenosných počítačů, dochází ke zvýšení nároků také na zařízení, která zajišťují bezdrátové připojení
k internetu.
Podřipská škola nechce zůstat pozadu, a proto realizuje postupnou obměnu a modernizaci příslušné infrastruktury. Co se změnilo? Byly pořízeny tzv. přístupové body (Access points = AP) k bezdrátové Wi-Fi síti mající vyšší prostupnost a kapacitu. To každému uživateli umožní kvalitnější připojení k internetu. Již není nutné se připojovat k jiné síti při pohybu po škole. Byla totiž vytvořena jednotná síť s názvem WIFI_SPSOS, heslo zůstalo stejné. Stačí se jednou připojit ke školní Wi-Fi síti a Váš notebook vyřeší vše za Vás.

...pokračování


9. 2. 2012

ÚSPĚCH
V KADEŘNICKÉ
SOUTĚŽI

soutez-kadernice.jpg, 17kB Krásné páté místo si z kadeřnické soutěže Děčínská vlna odvezla naše žákyně Denisa Svobodová ze třídy 2KKP. Střední škola řemesel v Děčíně uspořádala první ročník přehlídky na téma “S vlnou do společnosti”.
O prvenství usilovalo více než dvacet soutěžících z osmi škol. Přípravná fáze (nalíčení apod.) trvala jednu hodinu, poté následovalo samotné vytvoření účesu.
Na závěr se slova a hodnocení ujala porota, která vytvořila žebříček pěti nejlepších soutěžících. Velkým úspěchem je, že se mezi ně probojovala i reprezentantka Podřipské školy. Gratulujeme!

...fotografie ze soutěže


27. 2. 2012

PROJEKTOVÝ
TÝDEN
2012

projektovy-2012, 17kB V pátek 24. února vyvrcholil další projektový týden na Podřipské škole. Ten má již pevnou pozici v kalendáři školy. Vše začalo účastí v projektu Business Games, v jehož rámci vytvořili vyučující základní podobu projektového týdne. Od té doby se aktivity neustále vyvíjejí, zlepšují a reagují na aktuální potřeby školy, studentů nebo učitelů.
Právě uplynulý projektový týden byl výjimečný tím, že nebylo dáno jednotné téma pro všechny studenty, ale jednotliví vyučující si připravili vlastní zadání. Společným prvkem opět bylo závěrečné prezentování před kritickým publikem a vyhlášení nejlepších účastníků projektového týdne. Z vystoupení jsme se mohli dozvědět o tom, co je potřeba k zahájení podnikání, jaká lákadla nás čekají v našem městě nebo jaké je to být pirátem v 21. století.

...pokračování


28. 2. 2012

STEP BY
STEP OD
ANIČKY
NOVÉ

projektovy-anna, 17kB V měsíci únoru jsme tu měli další aktivity v rámci projektu Rozvoj klíčových kompetencí žáků v gastronomických oborech a oborech cestovního ruchu (zkráceně Krok za krokem). Žáci zapojení do tohoto projektu absolvovali nově vytvořený vzdělávací program Step by step, zaměřený na přenos kompetencí v rámci gastronomických oborů a oborů cestovního ruchu. Šedesát žáků naší školy, rozdělených do čtyřech skupin prošlo šesti moduly, ve kterých se věnovali formou hry gastronomii a turismu.
V prvním modulu jsme vytvořili mezioborové týmy, nacvičovali komunikaci a týmovou práci. V první části modulu jsme hráli jednotlivé role ve hře Městečko Palermo. Řekli jsme si, co ukazujeme řečí těla a jak si tuto řeč vykládá okolí. V části druhé jsme si zahráli na redakci časopisu a názornou ukázku týmové práce jsme demonstrovali na originálně vytvořených časopisech.

...pokračování


29. 2. 2012

OBROVSKÉ
SLEVY
NA SOFTWARE

garance, 17kB Držitelé ISIC karet mají poslední příležitost získat vybrané produkty od Microsoftu za zlomek ceny. Licence Microsoft Office Professional 2010, Windows 7, Project a další s až 90procentní slevou zakoupíte pouze do 31. března exkluzivně na www.isicpoint.cz.
Slevová akce vychází z celosvětově uzavřeného partnerství mezi společností Microsoft a ISIC Association, kterou GTS Alive v Česku zastupuje.

...více informací


1. 3. 2012

BŘEZNOVÉ
UDÁLOSTI

sakura.png, 17kB Jaké události nás čekají v březnu? Je toho opravdu hodně, takže sledujte školní kalendář, Facebook a stránky. Pojedeme do Drážďan v rámci přeshraničního projektu. Kadeřnice se budou školit i inspirovat na veletrhu, maturanti si vyzkouší cvičnou maturitu a opět budeme vystavovat na Veletrhu fiktivních firem v Praze.

Kalednář událostí


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.