Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

LEDEN 2012
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


1. 2. 2012

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážení přátelé,

rok 2011 je již minulostí a my se musíme dívat na výzvy, které nás čekají v roce následujícím, pro Podřipskou školu jubilejním dvacátém roku existence. Minulostí je také první pololetí školního roku, a proto začíná přituhovat na bitevním poli zvaném maturita nebo závěrečné zkoušky. Zdá se, že zbývá ještě dlouhá doba, ale zdání může klamat. Pololetní vysvědčení může být pro mnohé vztyčeným prstem a varováním. Přesto nepropadejme splínům, protože nás čekají i hezčí chvilky než jsou nervy u zkoušek. Rok 2012 pojme Podřipská škola jako oslavu a poděkování všem svým studentům, učitelům a spolupracovníkům. Hezké pololetní a jarní prázdniny Vám přeje

Mgr. Richard Červený, ředitel školy.

více o newsletteru


16. 1. 2012

LYŽAŘSKÝ
KURZ
2012

lk2012, 17kB Po roční pauze jsme si jeli zalyžovat na hory v rámci lyžařského kurzu. Abychom byli přesní, tak se nejenom lyžovalo, ale také jezdilo na prkně. Byli tací, kteří si přijeli pořádně zajezdit, případně dopilovat techniku. Někteří ovšem odjížděli s cílem poprvé se na lyže postavit a pokusit se sjet svah bezpečně dolů. K obojímu nám posloužil kvalitní ski areál Bubákov - Herlíkovice, kde si každý mohl najít odpovídající obtížnost sjezdové tratě. Blízkost ubytování a nástupní stanice lanovky jsme oceňovali hlavně s nárůstem únavy. Nemuseli jsme se trmácet v “plné polní” dlouhou cestu, stačilo nám vyskákat pár schodů.

...pokračování


18. 1. 2012

KURZ
STUDENÉ
KUCHYNĚ
2012

studena-kuchyne.jpg, 17kB Poznat a naučit se méně běžné postupy, technologie a suroviny bylo cílem kurzu studené kuchyně v lednu roku 2012. Žákyně a žáci třetího ročníku oboru kuchař-číšník se již tradičně pod vedením zkušeného lektora pana Davida Berana snažili o pokrmy nejenom chutné, ale i vizuálně krásné. Jak se jim to povedlo? Můžete se přesvědčit na

fotografiích.


19. 1. 2012

PŘEDSTAVENÍ
LOGA
20 LET

20let, 17kB Soukromá podřipská SOŠ a SOU o.p.s. slaví v tomto roce 20 let své existence. Při této příležitosti máme tu čest Vám představit oficiální logo, které bude provázet všechny akce a oficiální materiály v roce 2012. Logo je vyhotoveno ve dvou verzích, obě jsou moderní a snadno identifikovatelné. Doufáme, že budou dobře reprezentovat významné výročí Podřipské školy.

druhá verze loga


24. 1. 2012

DÍKY ISIC
NA HORÁCH
UŠETŘÍTE
TISÍCE

isic-board.jpg, 17kB Pokud se chystáte na hory, pohlídejte si platnost svého průkazu ISIC, protože jen díky platnému průkazu si užijete zimní radovánky až o polovinu levněji.
Více informací na www.isic.cz


více informací ke stažení


29. 1. 2012

JAK JE
TO S VÝŠÍ
ŠKOLNÉHO?

garance, 17kB Na rozdíl od jiných středních škol u nás víte, na čem jste. Garantujeme stejnou výši školného po celou dobu studia, která je uvedena v učební smlouvě. Navíc žáci učebních oborů kuchař - číšník a prodavač od školního roku 2011 / 2012 neplatí školné žádné, za podmínky, že žák nepropadá a nemá jiné kázeňské prohřešky. Na oborech, kde se školné platí, máte možnost získat prospěchové stipendium až do výše školného. Dalším zajímavým faktem je, že Podřipská škola nepřistoupila ke zdražení od poloviny 90. let. Prostudujte si následující hodnoty a posuďte, zda je výše školného vysoká nebo nízká.

...pokračování


1. 2. 2012

ÚNOROVÉ
UDÁLOSTI

srdce.png, 17kB Jaké události nás čekají v únoru? Kromě svátku sv. Valentýny nás čekají pololetní a jarní prázdniny. Maturitní třídy uspořádají své maturitní plesy. Pro další informace sledujte školní webové stránky nebo školní kalendář.

Kalednář událostí


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.