Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

ZÁŘÍ 2011
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


3. 10. 2011

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážení přátelé,

vítám vás v novém školním roce 2011 – 2012. Věřím, že jste si letní prázdniny náležitě užili a načerpali síly. Během července a srpna se toho ve škole opět mnoho událo. Vymalovalo se schodiště, chodba v prvním patře nebo učebna B. Velkou změnou prošla třída K, která se stala nejmodernější místností Podřipské školy. Bude se využívat také k různým akcím, jako jsou projekty apod. Ve školní kuchyni se dočkali nového vybavení, jenž nyní splňuje ta nejpřísnější kritéria kvality a modernosti. Doufejme, že všechny změny nám pomohou k ještě lepším výsledkům a dáme si tak pěkný dárek k jubilejnímu dvacátému školnímu roku Podřipské školy.

Váš ředitel Podřipské školy


5. 9. 2011

PODVACÁTÉ
A V PLNÉ SÍLE

primavera, 17kB Soukromá podřipská SOŠ a SOU o.p.s. otevře své dveře již podvacáté. Jubilejní školní rok slavnostně zahájí v kulturním domě Říp, kde budou přivítáni noví i ti zkušenější žáci a žákyně. Vstupem do školního roku 2011/2012 se uvádí v život mnohé novinky. Nejviditelnějšími jsou dva nové obory – hotelnictví a finanční služby, kuchaři – číšníci a prodavači (1. ročníky) již neplatí školné a všichni prváci maturitních oborů budou pracovat s vlastními netbooky, které jim zdarma poskytne škola. Podřipská škola se snaží být moderní institucí. Také proto se zlepšují její webové stránky a zavádějí se nové obory reagující na aktuální potřeby trhu práce. Pedagogický sbor a vedení školy přeje všem úspěšný školní rok, pro Podřipskou školu jubilejní dvacátý.

Autor: Richard Červený


9. 9. 2011

SBÍRKA
SVĚTLUŠKA

primavera, 17kB Dne 7.9. 2011 se naši studenti již poněkolikáté aktivně zúčastnili celonárodní sbírky „Den, kdy svítí Světlušky“. Akci pořádá fond Českého rozhlasu na pomoc dětem i dospělým s těžkým zrakovým a kombinovaným postižením.

Osm dvojic studentů prodávalo upomínkové předměty - náramky, píšťalky a kuličkové hry po celé Roudnici n. L. Podařilo se jim prodat předměty za 18 619 Kč. Všem, kteří podpořili tuto akci patří velký dík. Nejlépe se dařilo dvojici, kterou tvořila děvčata ze třídy 3 KKP – Markéta Šťastná a Jana Odehnalová a dvojici ze třídy 3 MOC – Tereza Bláhová a Tereza Klierová.

Autor: Marta Mühlbachová, koordinátorka akce


11. 9. 2011

ZAHÁJENÍ
ŠKOLNÍHO ROKU
2011 - 2012

primavera, 17kB Soukromá podřipská SOŠ a SOU o.p.s. otevřela svou pomyslnou bránu již podvacáté. Tradicí Podřipské školy je to, že se zahájení školního roku koná vždy na reprezentativním místě v Roudnici n. L.. Jako ideální lokalita se ukázal Kulturní dům Říp na Husově náměstí. Zde se sešli všichni žáci denního studia, včetně těch, kteří nastoupili do prvních ročníků. Především jim byl představen celý učitelský sbor, ředitel školy také všechny přivítal, udělil několik rad a popřál vše nejlepší do následujícího jubilejního školního roku s tím, aby se každý pokusil naplňovat motto Mahátmy Gándhího - „Žij, jako bys měl zítra zemřít. Uč se, jako bys měl navždy žít.“

Autor: Richard Červený


12. 9. 2011

NOVÝ
PROJEKT
LIVE-LEARN-WORK

primavera, 17kB Soukromá podřipská SOŠ a SOU o.p.s. uspěla se svou žádostí o mezinárodní projekt v rámci programu Comenius. Během letošního jara se připravovaly podklady pro budoucí projekt s názvem Live – Learn – Work. Jedná se o projekt, ve kterém bude Podřipská škola spolupracovat s dalšími šesti partnery z Litvy, Švédska, Polska, Rumunska, Itálie a Turecka.

Cílem projektu je připravit studenty ke vstupu na trh práce, zlepšit jejich předpoklady pro práci a to v podmínkách Evropy, která je multikulturní, kde se mluví mnoha jazyky a navíc se rychle mění. Studenti se budou seznamovat s kulturními odlišnostmi, což jim pomůže při rozhodování o budoucí kariéře. Projekt LLW poskytne studentům možnost získat profesní dovednosti nejenom v rodné zemi, ale i v zahraničí.

...pokračování


12. 9. 2011

NETBOOKY
PŘEDÁNY

primavera, 17kB Prváci maturitních oborů se dočkali. V pátek 9. září jim byly předány učební pomůcky v podobě netbooků Samsung. Výpočetní technika bude pomocníkem nejenom ve školní výuce, ale také při domácí přípravě. Soukromá podřipská SOŠ a SOU o.p.s. tak reaguje na požadavky dnešní doby, která se stává více a více závislou na výpočetních a komunikačních technologiích. Tzv. řešením 1 na 1, kdy každý student má k dispozici vlastní počítač, se Podřipská škola dostává do náskoku oproti běžným podmínkám na srovnatelných školách.

Autor: Richard Červený


4. 10. 2011

ŘÍJNOVÉ
UDÁLOSTI

easter, 17kB

Říjen je měsíc plný aktivit a akcí. Čeká nás projektový týden, projektová schůzka PRO - LEARN, Live - Learn - Work, testování Vektor nebo den otevřených dveří na náměstí. Pro další aktuální informace o nadcházejících událostech sledujte školní webové stránky nebo...

kalednář událostí


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.