Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

BŘEZEN 2011
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


31. 3. 2011

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážené kolegyně, kolegové, žákyně, žáci, přátelé,

definitivně jsme vstoupili do jarního období roku 2011. Školní rok se v dubnu přehoupne do svého posledního čtvrtletí a vše tedy bude směřovat do finále. Třídy 4MOC a 3P čeká první část maturitní zkoušky, definitivně pod taktovkou státu. Přeji všem mnoho sil a štěstí do nadcházejícího úsilí.

Hezké čtení Vám přeje Mgr. Richard Červený.

více o newsletteru


9. 3. 2011

ŠKOLENÍ
PRIMAVERA

primavera, 17kB První setkání s firmou Primavera proběhlo již v únoru letošního roku, kdy byly žákyním a žákům prezentovány profesionální výrobky a pomůcky. V návaznosti na toto předešlé školení předvedla zástupkyně firmy praktické využití při tvorbě různých střihů vlasů. Na začátku pracovala školitelka s použitím cvičných hlav, na kterých realizovala jeden střih polodlouhých vlasů a druhý na kratších vlasech. Pro ukázku nejkratšího střihu byla využita přítomnost žáků 2. a 3. ročníku. Velkou odvahu prokázala především Mája, která se stala hlavní figurantkou a pyšní se novým střihem. Školení nebylo pouze pasivním sezením, ale žáci si mohli některé techniky i samostatně vyzkoušet pod dohledem školitelky. Celá akce byla velmi naučná a výborně zapadla do praktického výcviku kadeřnic a kadeřníků.

Autorky: Dagmar Ladýřová


26. 3. 2011

ANGLIE
2011

anglie, 17kB Ve druhé polovině března zamířila skupina studentů Podřipské školy do světové metropole Londýna a dalších zajímavých míst jižní Anglie. Šestidenní autokarový poznávací zájezd začal cestou přes Německo, Nizozemsko, Belgii a Francii. Kanál La Manche byl překonán Eurotunnelem.
Hned druhý den se odstartovalo poznávání pěším okruhem po pamětihodnostech Londýna (Tower Bridge, Tower, katedrála sv. Pavla), následovala návštěva muzea moderního umění (Tate Modern).

...pokračování


31. 3. 2011

MEZINÁRODNÍ
VELETRH
FIKTIVNÍCH
FIREM

drogy-prednaska.JPG, 17kB Po roční pauze se studenti Podřipské školy opět aktivně zúčastnili Mezinárodního veletrhu fiktivních firem. Třída 4MOC, která převzala školní cvičnou firmu Kemp LABE, s.r.o., si vyzkoušela navazování obchodních kontaktů a další podnikatelské činnosti spojené s výstavnictvím.
Na 17. ročníku veletrhu vystavovalo 186 firem ze 16 zemí Evropy. Tradičními zahraničními účastníky jsou kolegové ze Slovenska, Německa nebo Rakouska. Letos přijeli i zástupci ze škol švédských, litevských a dokonce i ruských. Mezinárodní rozměr zapříčinil nutnost komunikovat v cizím jazyce a procvičit si odbornou slovní zásobu.

...pokračování


31. 3. 2011

FOTKY
MĚSÍCE
BŘEZNA

Anglie 2011 Motivační semináře projektu KZK Primavera


28. 3. 2011

NOVÝ
WEB PRO
ZÁJEMCE
O DÁLKOVÉ
STUDIUM

fb-ul.png, 17kB V posledním týdnu měsíce března jsme spustili nové webové stránky, které budou sloužit především pro studenty dálkového studia. V první fázi je web zaměřen na zájemce o studium. Ti zde mohou nalézt ucelené informace o studiu a rozhodnout se pro Podřipskou školu. Od září 2011 se stránky přetransformují na informační portál dálkového studia, přinášející aktuální zprávy nejenom z Roudnice n. L., ale také z pobočky v Ústí nad Labem.
Webové stránky můžete nalézt na doménách www.maturitnistudium.cz, www.maturitavusti.cz nebo www.maturita-usti.cz


26. 3. 2011

VYHRAJ
PENĚŽENKU
S ISIC
AWARDS

2alive, 17kB Každoroční volba ISIC Awards je konečně tady. Každý sám za sebe máte možnost určit, kdo se stane králem benefitů za rok 2010. Kdo si zaslouží stát na místech vítězů a být tím, kdo nabízel v loňském roce tu nejvíc cool slevu? Čí benefit využíváte nejčastěji? A jaká sleva Vás naopak nechává chladnými? Hlasujte právě teď, kdo získá ocenění ISIC Awards 2010. A třeba i vyhrajete.
Užíváte si studentského života a karta ISIC Vám pomáhá. Stala se už Vaší součástí a to nejen ve škole, ale také ve volném čase – jednoduše řečeno, používáte ji jako každodenního pomocníka v běžném životě, protože benefitů je opravdu hodně. Čím více kartu ISIC využíváte, tím více šetříte. A protože Vy jste těmi, kterým karta ISIC slouží, budeme rádi, když nám řeknete i o benefitech, které v naší nabídce chybí a které byste rádi využívali.

...pokračování


31. 3. 2011

DUBNOVÉ
UDÁLOSTI

easter, 17kB

V dubnu se všichni můžeme těšit na velikonoční svátky a prázdniny. Pojede se na exkurze do továrny Schoeller Křešice, muzea čokolády nebo na kadeřnické výstavy do Prahy. Kuchaře a číšníky čeká barmanský kurz a všechny studenty, resp. rodiče, rodičovské schůzky, kterým bude předcházet pedagogická a klasifikační rada. Dvacátého dubna přivítáme zájemce o studium při přijímacím řízení. O devět dní později budou nervózní maturanti, protože vypracují svou písemnou část maturitní zkoušky. Nemůžeme zapomenout ani na cestu do bývalého koncentračního tábora v Osvětimi.

Kalednář událostí


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.