Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

12/2011
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


1. 1. 2012

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážení přátelé,
prezident Václav Klaus již svůj novoroční projev pronesl. Některá jeho slova bychom mohli aplikovat také na naši školu. "Náš úspěch či neúspěch stojí a padá především s výkonem každého z nás." Všichni musíme začít u sebe a nevymlouvat se na okolnosti vnější. Jen tak můžeme dosáhnout našich cílů. "Ztrácet klid, elán a odhodlání však nesmíme."

Úspěšný rok 2012 Vám přeje
Mgr. Richard Červený

více o newsletteru


4. 12. 2011

PŘECHOD NA
GOOGLE
APPS

news.jpg, 17kB Přechodem na řešení Google Apps se vyučujícím a studentům školy otevírá nová dimenze možností. Posouvá Podřipskou školu do nové generace práce s emaily, elektronickými kalendáři nebo dokumenty. Nyní se můžete kdekoli připojit ke svým dokumentům, mailům, kalendáři a pracovat s nimi. Jedním přihlášením se dostanete ke svým jednotlivým aplikacím:

...dokončení článku


30. 12. 2011

PROČ
STUDOVAT
NA PODŘIPSKÉ
ŠKOLE?

news.jpg, 17kB Možná stojíte právě Vy nebo někdo z Vašeho okolí před rozhodnutím, jakou střední školu vybrat. Možnostíje velká spousta, informace se valí z každé strany, vzdělávání je diskutováno v médiích, na politické scéně i v hospodách. Příběh o státní maturitě vydá již na ságu nebo na scénář k jihoamerické telenovele. Najít opravdu fundovanou radu, pevný bod v tomto rozbouřeném oceánu, je téměř nadlidský úkol. A přesto by se měl každý, koho se tento problém týká, pokusit učinit nejlepší volbu. Udělat vše, aby se jedna z nejdůležitějších chvílí člověka nestala černou můrou dalšího života.

...dokončení článku


2. 12. 2011

LLW
DRUHÁ
PROJEKTOVÁ
SCHŮZKA

news.jpg, 17kB Podřipská škola je hrdým hostitelem druhé pracovní schůzky projektu Live - Learn - Work. Přivítáme 24 studentů a 17 učitelů ze 6 zemí. Pro naše hosty jsme připravili bohatý program. V úterý 12. prosince se zahájí meeting v KD Říp, kde se sejdou všichni zúčastnění. Každá ze škol zde bude prezentovat své zpracování úkolu z Polska. Uvidíme, uslyšíme a možná i ochutnáme tradiční národní svátky, písně, tance, kroje a jídla. Odpoledne je naplánována prohlídka Roudnice nad Labem s průvodci z řad studentek a studentů Podřipské školy. Středeční dopoledne bude pro učitele pracovní, zatímco studenti vyrazí na celodenní výlet po Čechách. Navštíví Muzeum hornictví Důl Mayrau v Kladně, Muzeum másla v Máslovicích a vánoční výstavu v přerovském skanzenu.

...dokončení článku


16. 12. 2011

PROJEKTOVÁ
SCHŮZKA
LLW

news.jpg, 17kB Předvánoční shon na Podřipské škole byl znásoben pořádáním druhé schůzky mezinárodního projektu Live - Learn - Work. Celkem 41 zahraničních studentů a učitelů ze 6 zemí se přijelo podívat a pracovat do Roudnice nad Labem. Program setkání byl velmi bohatý, akce střídala akci. Ihned v úterý 13. prosince se hlavní role ujali samotní studenti, kteří předvedli kulturu, zvyky, svátky, národní jídla, tance, zpěvy a kroje svých zemí. Jednalo se o pestrou směsici českých, italských, litevských, polských, rumunských, švédských a tureckých představení či prezentací.

...dokončení článku


28. 12. 2011

REVALIDACE
ISIC
KARTY

news.jpg, 17kB Blíží se konec roku a s ním i konec platnosti karet ISIC. A protože během letošní zimy na vás opět čekají slevy v desítkách lyžařských areálů, prodlužte si platnost své karty ISIC a užijte si, co se dá. Pokud budete mít zájem o revalidaci Vaší karty, obraťte se na paní Červenou v kanceláři školy.


leden 2012

LEDNOVÉ
UDÁLOSTI

news.jpg, 17kB Leden je posledním měsíce prvního pololetí. Lyžovat budeme v Herlíkovicích od 8. do 14. ledna. Pedagogická rada je naplánována na 25. a předání vysvědčení proběhne v úterý 31. 1.. Pololetní prázdniny si užijeme až 3. února. Důležitým datem je také čtvrtek 19. 1., kdy se uskuteční druhý den otevřených dveří. Více událostí bude postupně přidáváno do kalendáře událostí.

Kalednář událostí


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.