Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

LEDEN 2011
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


31. 1. 2011

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážené kolegyně, kolegové, žákyně, žáci, přátelé

máme za sebou první měsíc nového roku a ten školní se přehoupl do druhého pololetí. Někteří dostali své první vysvědčení na Podřipské škole, někdo je se svými výsledky spokojen, někdo méně či vůbec. Celé druhé pololetí je velký prostor pro dosažení svých cílů. Týká se to nejenom maturantů, ale také ostatních studentů, včetně vyučujících a vedení školy.
Prvním lednem jsme zahájili projekt Krok za krokem, jehož nositelem je Podřipská škola. Pozitivní výsledky tohoto projektu již brzy všichni jistě oceníme. Na závěr bych Vám chtěl popřát hezké pololetní a jarní prázdniny, užijte si je a načerpejte potřebnou sílu do všeho, co děláte.

Hezké čtení Vám přeje Mgr. Richard Červený.

více o newsletteru


17. 1. 2011

KURZ
STUDENÉ
KUCHYNĚ
2011

studena-kuchyne.jpg, 17kB Učení se na kuchaře – číšníka už dávno není na Soukromé podřipské SOŠ a SOU o.p.s. jen o učebních osnovách (ŠVP). Barmanský kurz nebo kurz vykrajování ovoce a zeleniny jsou aktivity, které se již pevně usadily ve školním roce kuchařů – číšníků. Vedle těchto událostí se pevnou součástí gastronomického vzdělávání stává kurz studené kuchyně. Druhý ročník proběhl na začátku roku 2011 pod vedení zkušeného lektora a kuchaře pana Davida Berana. Byly představeny ne zcela tradiční suroviny, postupy a samozřejmě hotové pokrmy. Žákyně a žáci si tak rozšířili své znalosti a dovednosti, což jim pomůže v dalším profesním životě.

...dokončení článku


18. 1. 2011

KRÁTKÉ
OHLÉDNUTÍ
ZA VÝLETEM
DO PRAHY

gandhi, 17kB První, druhé a třetí ročníky maturitních oborů si zpříjemnily předvánoční období a vyrazily na výlet do Prahy. Jedním z cílů třetího ročníku bylo Muzeum hlavního města Prahy, kde je největším lákadlem Langweilův model Prahy, Ten je vyroben z lepenky a dřevěné konstrukce. V modelu nalezneme i části Prahy, které již v této podobě neexistují. Vše je doplněno o dotykovou obrazovku zajišťující osvětlení vybraných částí Prahy. Třeťáci si nenechali ujít ani unikátní 6ti minutovou projekci virtuálního průletu digitalizovaným Langweilovým modelem. Studenti oboru získali představu o podobě historické Prahy a mnoho dalších poznatků.

fotografie


5. 1. 2011

PROJEKT
"KROK ZA
KROKEM"

opvk.jpg, 17kB Od prvního ledna začal na škole nový projekt s návem "Krok za krokem". Téměř 3 miliony korun z prostředků EU posílí mezioborové vazby žáků a zlepší jejich odbornou a praktickou přípravu na budoucí povolání. V rámci projektu Krok za krokem dojde také k vybudování a modernizaci tréninkového pracoviště. Zde se bude pilotně ověřovat vzdělávací program "Step by Step" zpracovaný v rámci projektové činnosti. Soukromá podřipská SOŠ a SOU je nositelem tohoto projektu, partnerem je Rekvalifikační a informační centrum s.r.o. z Mostu (RIC s.r.o.).

více informací o projektu


25. 1. 2011

ISIC KARTA
ZIMA PLNÁ
SLEV

isic-board.jpg, 17kB Podřipská škola je jedna z mála středních škol v Ústeckém kraji, která zajišťuje svým žáků ISIC karty. Jak všichni dobře víte, tak ISIC karta přináší mnoho slev. Pro aktuální nabídky jsme založili speciální sekci školního webu. Více informací nalezente také na www.isic.cz.


26. 1. 2011

HLEDÁME
ABSOLVENTY

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Hledáme všechny absolventy Podřipské školy. Příští školní rok bude jubilejním dvacátým v historii školy. Chceme se proto ohlédnout do minulosti a propojit ji s budoucností. Plánujeme společenské a jiné akce pro bývalé i současné žáky. Prvním krokem je získání kontaktních údajů, proto prosíme o vyplnění kontaktního formuláře. Pokud se setkáte s někým z absolventů, tak mu neváhejte říct o této možnosti, děkujeme.

Pro absolventy


31. 1. 2011

ÚNOROVÉ
UDÁLOSTI

srdce.png, 17kB Jaké události nás čekají v únoru? Kromě svátku sv. Valentýny nás čekají pololetní a jarní prázdniny. Maturitní třída 4MOC uspořádá 18.2. 2011 svůj maturitní ples. Pro další informace sledujte školní webové stránky nebo školní kalendář.

Kalednář událostí


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.