Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

12/2010
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


1. 1. 2011

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážení přátelé,

rok 2010 je již minulostí. Konec roku je doba vhodná pro bilancování. Ve školství ale raději bilancuji na konci školního roku, proto se nebudu mnoho rozepisovat. Proběhly změny a události pozitivní i negativní. Pro nás všechny platí, že musíme pracovat minimálně s takovým nasazením, jako v roce 2010. Budeme to potřebovat. Otevíráme dva nové obory, čeká nás ostrá verze státní maturity a vedle těchto dvou velkých událostí se musíme soustředit na každodenní práci. Doufám, že jste si užili vánoční svátky, načerpali nové síly a přeji Vám povedený vstup do nového roku.

Úspěšný rok 2011 Vám přeje
Mgr. Richard Červený

více o newsletteru


5. 12. 2010

DEN
OTEVŘENÝCH
DVEŘÍ
1. 12. 2010

news.jpg, 17kB První prosincový den měli všichni zájemci možnost podívat se do naší školy. Mohli vidět jak škola vypadá, kde je situována, mohli se zeptat na život ve škole vyučujících nebo studentů. Pro návštěvníky byl připraven program, drobné občerstvení a každý si odnesl propagační materiály o studiu. Pohoštění stejně jako prohlídku obstarali naše žákyně a žáci. Všem zúčastněným patří velký dík. Zájemci o studium, kteří nedorazili 1. prosince, mají dvě možnosti jak se do školy podívat. Další den otevřených dveří je 19. ledna nebo si mohou svou návštěvu dohodnout telefonicky a podívat se do školy kdykoli.

Autor: Richard Červený


6. 12. 2010

PŘEDNÁŠKA
DR. UZLA

news.jpg, 17kB Soukromá podřipská střední odborná škola v Roudnici nad Labem oslaví dvacátý školní rok. Při této příležitosti se vedení školy rozhodlo pořádat pravidelné semináře pro ředitele škol a výchovné poradce, ale i pro širokou veřejnost a rodiče.
Škola měla tu čest, aby jako prvního přednášejícího uvítala pana MUDr. Radima Uzla, CSc., který seznámil účastníky semináře s problematikou výuky sexuální výchovy na školách. Jeho přednáška byla plná zajímavých kazuistik, vtipných poznámek, ale především aktuálních poznatků z oblasti sexuologie a gynekologie.

...dokončení článku


9. 12. 2010

DR. UZEL
NA PODŘIPSKÉ
ŠKOLE
z pohledu studentek 2MOC

news.jpg, 17kB K blížícímu se dvacetiletému výročí založení Soukromé podřipské střední odborné školy se 30. listopadu 2010 konala úvodní přednáška pana MUDr. Radima Uzla CSc., známého sexuologa a gynekologa na téma: „Zavést sexuální výchovu do škol ANO či NE?“ Této přednášky se účastnilo několik studentů, učitelů, zástupců a ředitelů základních škol z Roudnice nad Labem a širokého okolí. Přednáška byla určena zejména pro pedagogy, jelikož jejím cílem bylo přesvědčit o tom, že sexuální výchova je pro mládež velmi důležitá. K této příležitosti nám pan doktor Uzel společně s paní Alenou Kuldovou, ředitelkou Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, přiblížili co to vlastně sexuální výchova je a proč je pro člověka důležitá.

...dokončení článku


22. 12. 2010

ČESKÉ
VÁNOCE
účesy
a gastronomie

news.jpg, 17kB Vánoční atmosféra byla cítit v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem. Zasloužili se o to žáci a žákyně Soukromé podřipské SOŠ a SOU o.p.s., kteří představili tradiční české vánoční pokrmy a tématické účesy. Došlo tak ke spojení výtvarného, gastronomického a kadeřnického umění. Návštěvníci mohli obdivovat nejenom aktuální výstavu Pašijového cyklu z kostela Narození Panny Marie v Roudnici nad Labem od Hanse Hesseho doplněnou o odborný výklad, ale také ukázky prací studentů Podřipské školy.

...dokončení článku


28. 12. 2010

REVALIDACE
ISIC
KARTY

news.jpg, 17kB Blíží se konec roku a s ním i konec platnosti karet ISIC. A protože během letošní zimy na vás opět čekají slevy v desítkách lyžařských areálů, prodlužte si platnost své karty ISIC a užijte si, co se dá.

...více o revalidaci


leden 2011

LEDNOVÉ
UDÁLOSTI

news.jpg, 17kB Leden je posledním měsíce prvního pololetí. Pedagogická rada je naplánována na 26. a předání vysvědčení proběhne v pondělí 31. 1.. Pololetní prázdniny si užijeme až 4. února. Důležitým datem je také středa 19. 1., kdy se uskuteční druhý den otevřených dveří. Více událostí bude postupně přidáváno do kalendáře událostí.

Kalednář událostí


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.