Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

10/2010
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


ŘÍJEN 2010

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážení přátelé,

školní rok má již za sebou pětinu svého času. Měsíc říjen nebyl výjimkou a byl opět bohatý na události. Nejdůležitější byl tzv. MAG`10, tedy generální zkouška na státní - nové maturity. Žáci Podřipské školy byli také otestováni v programu Vektor, dále byla zahájena náborová kampaň pro školní rok 2011 - 2012, probehl projektoý týden atd.. O všem si můžete přečíst v tomto čísle našeho newsletteru. Přidali jsme i něco navíc.

Váš ředitel
Mgr. Richard Červený

více o newsletteru


13. 10. 2010

DEN OTEVŘENÝCH
DVEŘÍ NA
KARLOVĚ
NÁMĚSTÍ

dod-namesti.jpg, 17kB Den otevřených dveří na Karlově náměstí, přesněji řečeno „den otevřeného stanu“, byla událost, kterou pořádala Soukromá podřipská SOŠ a SOU o.p.s. ve středu 13.10.. Hlavním důvodem konání bylo představit školu širší veřejnosti a seznámit ji se vzdělávací nabídkou. Vystavovateli byli především samotní studenti, každý z oborů měl na starost jinou část stánku. Manažeři prováděli hosty, podávali jim komplexní informace, zvali do stánku, kuchaři – číšníci nabízeli občerstvení v podobě horkého punče, jednohubek a zákusků, kadeřnice a jeden kadeřník předvedli různé druhy účesů, zájemcům poradili s péčí o vlasy nebo je učesali, prodavači se předvedli ukázkou balení dárkových košů.

...dokončení článku


11. - 15. 10. 2010

MAG`10
A VEKTOR

business.jpg, 17kB Generálka tzv. státní maturity proběhla v minulém týdnu i na naší škole. Studenti čtvrtého ročníku (v Ústí nad Labem třetího ročníku dálkového studia) si vyzkoušeli náročnost a koncepci testů z českého jazyka, matematiky nebo z cizích jazyků. Generální zkouška proběhla také pro vyzkoušení logistiky, technického zabezpečení a dalších organizačních záležitostí. Samotní studenti, vyučující a ostatní zainteresovaní označili MAG` 10 jako úspěšnou akci, která splnila svůj účel. Výsledky maturantů budou známy nejpozději 3. listopadu, tedy 10 dní před podáním oficiálních přihlášek k maturitní zkoušce.

...dokončení článku


14. - 15. 10. 2010

PROJEKTOVÝ
TÝDEN

projektovy-tyden2010.jpg, 17kB Velmi bohatý týden (11. - 15.10. 2010) na události završily dva dny projektového snažení druhého ročníku (2MOC). Na podkladech již skončeného projektu Business Games vytvářeli studenti v týmech své podnikatelské záměry. Všichni spolupracovali a snažili se o co nejlepší výsledek, který byl prezentován v pondělí 18. října před třídou 1MOC.

...dokončení článku


25. 10. 2010

NETBOOK
ZDARMA

netbook.jpg, 17kB Jsme soukromá škola přinášející vždy něco nového, lepšího. Od školního roku 2010/2011 bude největší novinkou to, že noví studenti maturitních oborů dostanou od školy vlastní netbook zdarma. Proč? Chceme připravovat naše studenty s ohledem na dobu, s ohledem na požadavky trhu práce. Dnes se již nikdo neobejde bez informačních technologií a naši absolventi nejsou výjimkou. Jak je to vůbec možné?

...dokončení článku


25. 10. 2010

NOVÁ
FOTOGALERIE
NA GOOGLE
PICASA

picasa.png, 17kB Od začátku tohto školního roku používáme ke zveřejnění fotografií program Picasa.

...Google PicasaSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.