Pokud se Vám tato pozvánka nezobrazila správně, klikněte zde.
Pokud nadále nechcete dostávat tyto informační e-maily, odhlaste se zde.

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.

06/2010
ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY
Informační newsletter


15. 7. 2010

ÚVODNÍ
SLOVO
ŘEDITELE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Vážení přátelé,

je mi velkou ctí Vás pozdravit z prvního informačního newsletteru naší školy. Rozhodli jsme se rozšířit způsoby informování o elektronický zpravodaj „ZE ŽIVOTA PODŘIPSKÉ ŠKOLY“. Věříme, že si rádi přečtete o všem, co je nového, co se za uplynulý měsíc událo. Pokud budete mít jakékoli výhrady, připomínky, návrhy na zlepšení, tak nás neváhejte kontaktovat. V prvním vydání se dozvíte, jak bohatý na události byl červen. Měsíc červen, pořád se něco děje...

Hezké čtení Vám přeje Mgr. Richard Červený.

více o newsletteru


7. - 11. 6. 2010

PROJEKTOVÝ
TÝDEN
TŘÍDY 1MOC

projektovy_tyden.jpg, 17kB Škola by neměla být jen o pouhém sezení v lavici, dávání pozor a poslouchání vyučujícího. O tom se mohli přesvědčit žákyně a žáci třídy 1 MOC. V týdnu od 7.6. do 11.6. 2010 proběhl tzv. projektový týden, který je součástí nově zavedených ŠVP (Školní vzdělávacích programů). Projektový týden byl na téma „Roudnice nad Labem z pohledu oboru, který studuji“. Účastníci se rozdělili do čtyřčlenných týmů, jejichž cílem bylo vytvořit co nejkvalitnější a nejpůsobivější prezentaci.

...dokončení článku


06 / 2010

ZÁVĚR
PROJEKTU
BUSINESS
GAMES

business.jpg, 17kB Projekt Business Games, jehož cílem je zlepšení podnikatelských kompetencí u žáků základních a středních škol, finišuje. Je tedy čas na bilancování. V následujících řádcích se pokouším shrnout pozitiva a negativa, která nám přineslo zapojení do projektu Business Games.

...dokončení článku


14. - 18. 6. 2010

CYKLO-
TURISTICKÝ
A TURISTICKÝ
KURZ

peruc.jpg, 17kB Ústecký kraj se může pochlubit třemi místy, které jsou spojené s nejvýznamnějšími bájemi a pověstmi Českých zemí. Pro nás nejznámnější je hora Říp s legendou o vystoupání Praotce Čecha, druhým místem jsou Stadice se svým Přemyslem Oráčem a konečně třetí lokalitou je dub na břehu potoka v němž Božena pere prádlo a kníže Oldřich, který se do ní zakouká. Právě bájný dub, dnes nazývaný „Dub Oldřicha a Boženy“ se nachází v Peruci a také několik málo metrů od místa, kde byl rozbit základní tábor cykloturistického a turistického kurzu 2010.

...dokončení článku


25. 6. 2010

KONFERENCE
V POLSKÝCH
KATOVICÍCH

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Dnešní doba již není o uzavřených hranicích a „hraní si na vlastním písečku“. Pro důkazy nemusíme chodit daleko. Naše škola se aktivně zapojuje do mezinárodní spolupráce více než 10 let. Jedním ze zahraničních partnerů je vzdělávací společnost ZDZ (Zakład Doskonalenia Zawodowego) z Polska. Tato firma, provozující mnoho vzdělávacích institucí, má pobočky po celém území našeho severního souseda. Jednou z největších je ta v Katovicích. Město, ležící ve velké slezské aglomeraci, se stalo dějištěm konference na téma „Vztah podnikatelské sféry a vzdělávání“. Dvoudenní setkání odborníků se konalo pod patronátem slezského školské úřadu a Polské národní banky.

...dokončení článku


25. 6. 2010

SPORTOVNÍ
DEN
NA SPSOŠ

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Prospěch je uzavřen, a tak zbývá čas i na jiné aktivity, než jsou ty v lavicích. Pravidelně se proto pořádá tzv. sportovní den. Ne jinak je tomu i letos, kdy den před předáním vysvědčení proběhnou pohybové činnosti. Žákyně a žáci změří své síly ve floorbale, beachvolejbalu, stolním tenisu, projedou se na kole nebo se spotí na spinningu. Kdo si nevybere, ten se zapojí do výstupu na horu Říp. Dlouhé čekání na vysvědčení bude tedy zkráceno sportem.


25. 6. 2010

KURZ
VYKRAJOVÁNÍ
OVOCE

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Tradiční součástí výuky oboru kuchař – číšník je kurz ozdobného vykrajování ovoce a zeleniny (tzv. carving). Pod dohledem vítěze Světové kuchařské olympiády - IKA 2004 Luďka Procházky se učili mladé kuchařky a kuchaři základům ztvárnění zeleninové či ovocné ozdoby. Pan Luděk Procházka, držitel mnoha ocenění a medailí, vede kurzy na naší škole, které se těší mezi žáky velké popularitě, pravidelně. Získaný certifikát je dalším kamínkem do mozaiky kompetencí, získávaných v rámci studia oboru kuchař – číšník. Již nyní se těšíme na další nápadité výrobky v příštím roce.


25. 6. 2010

ZÁVĚREČNÉ
ZKOUŠKY
UČEBNÍCH
OBORŮ

2010-01-foto-1.jpg, 17kB Maturitní zkoušky již proběhly, pro někoho úspěšně, pro jiného méně. Své vyvrcholení mělo i studium učebních oborů. Tříleté snažení se ověřilo v závěrečných zkouškách, které měly tři části – písemnou, praktickou a ústní. Letos poprvé se naše škola zapojila do tzv. Nové závěrečné zkoušky, což je částečně obdobný projekt jako velmi diskutované „státní (společné) maturity“.
Proč nová závěrečná zkouška?

...dokončení článku


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.