PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Výsledky přijímacího řízení

Vyhlášení prvního kola přijímacího řízení

Registrace na přijímací řízení

Obor KADEŘNÍK - Registrace na přijímací řízení - středa 5. nebo čtvrtek 6. 5. 2021 (dopoledne či odpoledne)

Obory MATURITNÍ (man. cestovního ruchu, man. obchodu, logistika, hotelnictví, nové technologie)

Registrace k přijímacímu pohovoru - středa 5. 5. 2021

Registrace k přijímacímu pohovoru - čtvrtek 6. 5. 2021

Registrace k přijímacímu pohovoru - pátek 7. 5. 2021

Obory KUCHAŘ - ČÍŠNÍK a PRODAVAČ- přijímací zkoušky se nekonají. Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí bude vydáno 19. května. Do té doby lze uzavřít učební smlouvu, která vejde v platnost v případě vydání rozhodnutí o přijetí a odevzdání zápisového lístku.

Termíny přijímacího řízení v 1. kole

Denní studium

- 1. termín – 5. 5. 2021 (7. 5. 2021)

- 2. termín - 6. 5. 2021 (7. 5. 2021)

- náhradní termín - 31. 5. a 1. 6. 2021

Zdravotní způsobilost

Pro všechny obory vyžadujeme potvrzení od lékaře. Pokud byste nestihli mít přihlášku potvrzenou od svého lékaře, tak je možné vyjádření dodat do školy i po ukončení sběru přihlášek.

Formuláře pro lékaře k posouzení zdravotní způsobilosti uchazeče

Podmínky a kritéria přijetí

Studijní obory

Obory management obchodu, nové technologie, logistika, management cestovního ruchu, hotelnictví

1. kolo přijímacího řízení

Uchazeči budou přijati na základě prospěchu na ZŠ a ústního pohovoru.

• Kritéria přijetí
    • Školní část přijímacího řízení - váha celkem 100% (20% + 80%)
      • Prospěch na ZŠ - váha 20 %.  Hodnotí se průměrný prospěch na ZŠ v 1. pololetí 9. ročníku a v 1. pololetí 8. ročníku.
        • 3,00 (a horší) ............................ 0 bodů
        • V případě rovnosti bodů rozhodne o pořadí uchazečů známka z předmětů v pořadí český jazyk, matematika, cizí jazyk (za 1. pololetí 9. ročníku ZŠ)
      • Ústní pohovor - váha 80%
      • Celkem je možné získat 100 bodů.

Obor podnikání (dálková, distanční forma)

• Uchazeči budou přijati na základě prospěchu na ZŠ a SOU.
  • Kritéria přijetí
    • Školní část přijímacího řízení - váha celkem 100% (50% ZŠ, 50% SOU)
      • Prospěch na ZŠ - váha 50 %.  Hodnotí se průměrný prospěch na ZŠ v posledním absolvovaném ročníku (9. případně 8.)
          • 3,00 (a horší) ............................ 0 bodů
          • V případě rovnosti bodů rozhodne o pořadí uchazečů známka z předmětů v pořadí český jazyk, matematika, cizí jazyk (za 2. pololetí 9. ročníku ZŠ, resp. 2. pololetí 8. ročníku u uchazečů bez 9. ročníku)
      • Prospěch na SOU - váha 50 %.  Hodnotí se průměrný prospěch na SOU v posledním (3.) ročníku.
          • 3,00 (a horší) ............................ 0 bodů
          • V případě rovnosti bodů rozhodne o pořadí uchazečů známka z předmětů v pořadí český jazyk, matematika, cizí jazyk za všechny ročníky SOU.

2. kolo a všechna ostatní kola přijímacího řízení

• Jednotná přijímací zkouška se nekoná, uchazeči budou v případě volné kapacity přijati na základě ohodnocení průměrného prospěchu na ZŠ (nebo SOU v případě oboru podnikání). Kritéria jsou stejná jako v 1. kole.

Učební obory

Obory kuchař-číšník, prodavač

• Přijímací zkouška (jednotná ani školní) se v oborech kuchař - číšník a prodavač nekoná. Uchazeči budou přijati na základě ohodnocení průměrného prospěchu na ZŠ.
  • Prospěch na ZŠ - váha 100%.  Hodnotí se průměrný prospěch na ZŠ v 1. pololetí 9. ročníku a v 1. pololetí 8. ročníku.
    • 3,00 (a horší) ............................ 0 bodů
      • V případě rovnosti bodů rozhodne o pořadí uchazečů známka z předmětů v pořadí český jazyk, matematika, cizí jazyk (za 1. pololetí 9. ročníku ZŠ)

Obor kadeřník

U uchazečů se posuzuje prospěch na základní škole, výsledky z motivačního pohovoru v písemné formě a dovednostní zkoušky v rámci školní přijímací zkoušky.

• Motivační pohovor - váha 35%
    • Motivace ke studiu oboru kadeřnice.
    • 100 bodů celkem
  • Dovednostní zkouška - váha 35%
    • Předmětem hodnocení jsou základní dovednostní předpoklady pro obor kadeřnice - práce s vlasy (účes).
    • 100 bodů celkem
  • Prospěch na ZŠ - váha 30%.  Hodnotí se průměrný prospěch na ZŠ v 1. pololetí 9. ročníku a v 1. pololetí 8. ročníku.
    • 3,00 (a horší) ............................ 0 bodů

Všeobecná ustanovení pro všechny obory

• Žáci se sníženou známkou z chování jsou přijímání pouze ve výjimečných případech, po projednání se zákonnými zástupci žáka a aktuálního vyjádření pedagogicko psychologické poradny, případně základní školy, kterou žák navštěvoval.
  • O přijetí ke studiu rozhoduje ředitel školy ve správním řízení.
  • Ředitel školy si vyhrazuje právo zrušit přijímací zkoušky v případě, že počet uchazečů (podaných přihlášek) bude nižší, než je předpokládaný počet přijímaných.

Termín odevzdání přihlášek ke studiu

1. 3. 2021

POČTY PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ NA JEDNOTLIVÉ OBORY A OTVÍRANÉ OBORY

Studijní obory