tisk.png, 294B

Návštěva Divadla Rokoko

V tomto školním roce naposledy vyrazila naše třída (4HMF) za kulturním zážitkem do Prahy.
Naše divadelní tradice začala v prvním ročníku studia tzn. v roce 2012. Každý rok jsme minimálně dvakrát navštívili některé z nabízených představení, většinou v Divadle ABC.
Tentokrát se ale naším cílem stalo Divadlo Rokoko. Z nabídky představení pro školy nás zaujalo zpracování Čapkových Povídek z jedné a druhé kapsy - Věštkyně, vraždy a jasnovidci. Adaptace se ujal , podle nás trochu svérázným způsobem, Arnošt Goldflam. Možná právě proto se představení líbilo všem. Každý z nás totiž mohl vidět povídky trochu jinak. Někdo jako detektivku, někdo jako horor a někteří z nás ocenili osobitý humor. Nápad propojení několika povídek do jednotného celku se nám velmi líbil a všichni jsme také ocenili výkony herců. Přestože to bylo dopolední představení, hráli jako o život.
Přiznáváme, že někteří z nás brali divadlo jako příjemné prodloužení víkendu bez školy, ale nakonec jsme vlastně díky Čapkovi (maturitní téma) ve škole zůstali a ani nám to nijak zvlášť nevadilo. Můžeme jen doporučit......

třída 4HMF



Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena