tisk.png, 294B

Kolem světa za 5 dní - Edison

Procestovat svět za 5 dní (28. 9. - 2. 10.) mohli žákyně a žáci Podřipské školy. V rámci projektu Edison studentské organizace AISEC zavítalo do Roudnice 8 mladých lidí. Zahraniční studenti seznamovali české mladší kolegy se zvyky, tradicemi, historií i současností svých zemí. Letos se jednalo o Kyrgistán, Rusko, Indonésii, Filipíny, Mexiko, Argentinu, Írán a Gruzii.

Projekt by měl přispět k toleranci a příznivému společnému soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Na Podřipské škole panovala multikulturní, přátelská a uvolněná atmosféra, která byla na druhé straně také motivující.

Žáci byli nuceni komunikovat samozřejmě v angličtině, navíc si třídy pro své hosty připravily aktivity během týdne a také program pátečního slavnostního zakončení. Zahraniční stážisté se postarali o oživení výuky a přispěli k poznání, že odlišného se není třeba bát.

Akce byla finančně podpořena městem Roudnice nad Labem.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena