tisk.png, 294B

Pracovní výlet na Maltu

Vítězný tým ze školního kola se konečně dočkal své odměny. Po roční pilné práci na projektu Den D byla firma HelpForYou, s.r.o. odměněna zájezdem na Maltu. Studenti odlétali 16. 9. 2014 a z teplých krajin se vraceli 20. 9. 2014.

První den jsme celý procestovali. Na Maltu jsme přiletěli až pozdě v noci. Druhý den jsme už začali poznávat krásy Malty. Hlavní bodem byla návštěva univerzity, ve které jsme měli možnost si i prohlédnout učebny a dozvědět se o univerzitě více věcí. Univerzita se stále rozvíjí, tak doufáme, že se bude rozvíjet co nejdéle to půjde a zahraniční studenti budou mít daleko větší výběr.

Třetí den jsme navštívili firmu – podnikatelský inkubátor, která pomáhá začínajícím firmám. Začínající firmě jsou poskytnuty prostory k výrobě a dokonce i kanceláře. Pomáhají jim uhradit náklady a připravují je k úspěšnému podnikání.

Čtvrtý den byl den, kdy jsme si užili sluníčka a moře. Někteří odjeli dokonce i na Modrou lagunu. Modrá laguna je zajímavá tím, že je tam velmi čistá a krásně modrá voda průzračná do 15 metrů. V době sezóny je tam ovšem mnoho turistů a je tam jen jedna malá písečná pláž. V tento den jsme měli i rozchod po Valletě, abychom si mohli nakoupit suvenýry a poznávat krásnou Valettu z více míst.
Pátý den jsme řekli Maltě ,,sbohem" a letěli zpět do Česka. Změna podmínek se u nás dostavila okamžitě. Všichni jsme nemocní. Výlet to byl ale překrásný. Všichni jsme zjistili, že ta práce za to stála. Vyplatí se podílet na projektech podobného typu. Doufáme, že ostatní třídy se budou inspirovat a také se podívají do světa, stejně jako my.

 

Jiřina Marhevková, 4HCRSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena