tisk.png, 294B

Mistrovství České republiky ve Finační svobodě

Dne 4. června 2014 se žáci naší školy zúčastnili Mistrovství školy ČR ve hře Finanční svoboda. 

Celkem se zúčastnilo 41 týmů, což je 82 hráčů převážně ze středních odborných škol. Zúčastnili se také žáci gymnázií a základních škol.

Soutěž se sestávala ze 3 herních kol různých scénářů. Hráči hráli v týmu po dvojicích. U každé dvojice se hodnotil nejhorší výsledek ze 3 her. Hodnotily se jak jednotlivé týmy tak nejlepší škola.

Celé klání se neslo v profesionální duchu finančnictví, soutěž moderoval Karel Koření, autor hry Finanční svoboda. Měl připraveny 3 originální herní scénáře. Vycházel z historie a vybral vždy 3 x 30 skutečný let s autentickým vývojem světových burz.

Žáci byli v roli finančních poradců. Jejich klientem byla mladá rodina, které měli za úkol splnit jejich cíle a především je dovést k finanční nezávislosti.

Scénáře věrně stimulovaly realitu. Hráči používali běžné produkty jako stavební spoření, penzijní připojištění, hypotéky a čelili stejným situacím, jako v životě – zvýšení daní, ztráta zaměstnání, nemoc, úraz nebo propady na burze. Novinkou bylo investování do nemovitostí na pronájem.

Výsledky byly mnohdy vyrovnané. Žáci naší školy si vedli velmi dobře, ale na prvních třech místech se neumístili. Z účasti na této soutěži byli nadšeni a navrhovali, aby se pořádání a účast na mistrovství stalo tradicí.

Pro pedagogický doprovod byly připraveny přednášky odborníků z oblasti finanční gramotnosti a osobních financí.

Ing. Hana BílíkováSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena