tisk.png, 294B

Lyžařský kurz 2014

Leden je již tradičním časem pro Podřipskou školu, kdy se vydává na lyžařský kurz. Tentokrát žáky nezastavila ani velká nepřízeň počasí, které vykazovalo spíše březnové parametry. Devatenáct lyžníků (i snowboardníků) dorazilo v neděli 19. ledna pod kopec Bubákov, aby se zde ubytovali Pod Lanovkou. Ano, opravdu není chyba ve velkých písmenech, protože chata se jmenovala Pod Lanovkou a skutečně byla i pod lanovkou. Kdo se kurzu zúčastnil, tak moc dobře ví, jak pohodlné je vyjít jen pár schodů, nazout lyže a nasednout na sedačku.

S počasím se bojovalo velmi urputně. Bitva byla prohrána jen v úterý (rozuměj nelyžovalo se). Proto mohl být volný čas vyplněn tematickou návštěvou Krkonošského muzea v Jilemnici. Zaujala především expozice o historii lyžování na českém území.

Ve středu "jaro" vystřídala konečně zima, která s sebou přinesla velmi dobré podmínky a kurzisté si pohybu sjezdového užívali plnými doušky. Pohodový čas skončil v pátek odpoledne. Autobus směřující do nížiny čekal na parkovišti. Nezbývalo tedy nic jiného, než vyrazit směr domov a těšit se na další pobyt na Bubákově.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena