tisk.png, 294B

Studentské Trenérské Centrum a já

Byla nebyla, dávno nedávno, jedna škola a v té škole jsem byl já. Člověk zapálený do výpočetní techniky, tak až mu skoro hoří vlasy, ale k věci. Píše se 10. prosince 2013 a já jsem v Litoměřicích na výběrovém řízením do Microsoft STC. Co je vlastně STC? Tato zkratka znamená Studentské Trenérské Centrum a sdružuje studenty středních škol se zájmem v IT segmentu.


Já jsem se do tohoto řízení registroval někdy v polovině listopadu. A zpět do Litoměřic, celkem bylo přítomných asi 20 uchazečů z ústeckého a libereckého kraje, přičemž postupovali 4. Mezi těmi postupujícími jsem byl i já. A co se v prvním kole dělo? Nejdříve se nám všem představili zástupci z minulého ročníku Microsoft STC a jeden zástupce přímo ze softies ČR.


Poté si nás po jednom volali do místnosti, kde jsme se představili, něco o sobě řekli, popovídali jsme si v angličtině, respektive oni na mě mluvili anglicky a já jim něco zakoktal. Takhle si tam volali každého z účastníků řízení a poté vyhlásili vítěze prvního kola.


Po vyhlášení si nás všechny vzaly do té „zkouškové" místnosti, kde nám řekli další podrobnosti o druhém kole, které se konalo už za týden v centrále české pobočky společnosti Microsoft. Jelikož jsem tam už několikrát byl, tak mě ani nepřekvapilo, že si všechny zúčastněné shromáždili do „akvárka", kde se běžně konají tiskové konference.


Po příjezdu jsme se ještě stavili v kavárně, jelikož jsme tam byli příliš brzo. Při opětovném příchodu do akvárka jsem se setkal s účastníky prvního kola a poté nám byl přiblížen smysl Microsoft STC, taktéž nám bylo řečeno rozdělení, jak budeme chodit před komisi. Mezi prvními jsem byl já a první kolo bylo oproti tomu co mě čekalo nyní procházka růžovým sadem. Obrovský stres a zapeklité otázky typu „Vyber to nejlepší z IT segmentu vůbec" byly zcela běžné. Když se tam zpětně zamýšlím, tak jsem neměl být tak upřímný, a proto jsem nejspíše druhým a zároveň finálním kolem neprošel. Nicméně, není všem dnům konec a člověk se může více věnovat jiným činnostem, ať už je to psaní pro magazín mobilenet.cz, tvoření grafiky, vytváření webových stránek či snad spravování magazínu Svět Microsoftu, který jsem díky tomuto neúspěchu znovu zprovoznil a koupil si tak předčasný dárek k vánocům.


Mezi to co jsem vytvořil patří právě Svět Microsoftu, který už existuje více jak dva roky a stejným designovým heslem se řídí i web http://jahudka-yuu.8u.cz/, jenž jsem tvořil pro kamarádku. Možná je lepší, že jsem v druhém kole řízení nepostoupil, nicméně se jedná o velkou zkušenost, jenž se v životě hodí, alespoň vím, že nemám být u výběrového řízení kamkoliv tak sdílný. Taktéž chci podotknout, že na obou kolech se mnou byl pan Ing. Richard Červený ml. a tímto článkem mu velmi děkuji. Pokud byste měli nějaké dotazy, tak mě většinou najdete v učebně H, případně se můžete kouknout na rozvrh třídy 2HMF, jsem ve druhé skupině.

Pavel Štrobl, 2HMFSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena