tisk.png, 294B

Divadelní tradice na Podřipské škole

Od začátku školního roku 2012/2013 má naše škola novou tradici. Studenti navštěvují pravidelně divadelní představení v některém z pražských divadel. V loňském školním roce to bylo  Divadlo ABC, které se na představení pro studenty specializuje a umí mladého diváka zaujmout a nadchnout. Není dnes totiž úplně obvyklé, aby studenti pravidelně a rádi navštěvovali kulturní akce. Nám se to však podařilo.

Už první představení v září loňského roku bylo přijato s nadšením. Komický muzikál od Ivana Hlase - B. Smetana: The Greatest Hits, studenty pobavil a nalákal k dalším návštěvám. Těmi byla představení Král Lear a Sen čarovné noci od W. Shakespeara v úpravě režiséra P. Svojtky. Tato představení se stala skvělým doplňkem právě probíraného učiva. 

Letos jsme na tuto divadelní tradici navázali. Prvním navštíveným představením byl Hostinec u kamenného stolu od K. Poláčka v Divadle Na Fidlovačce. Hra měla u studentů úspěch, hlavně díky skvělým hereckým výkonům hlavních představitelů- P. Rychlého a V. Svobody.

Jsme rádi, že nová tradice se tak dobře mezi studenty ujala a těšíme se všichni na další návštěvu.

 

Mgr. Michaela Kurková, Mgr. Petra ValinováSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena