tisk.png, 294B

Den D v Městské knihovně

V pondělí 19. listopadu neproběhlo vylodění v Normandii, jak by nadpis článku mohl napovídat, ale první workshop projektu Den D. Úspěšná podnikatelka Marcela Schürgerová z Roudnice nad Labem hovořila se studenty Podřipské školy o svých zkušenostech, poznatcích, názorech na podnikání v cestovním ruchu. Paní Schürgerová je majitelkou cestovní kanceláře Veselý školní autobus, která pořádá zájezdy pro školní skupiny po České republice i do zahraničí. Za svou práci byla již podruhé nominována za Ústecký kraj do soutěže o nejlepšího živnostníka roku. Stejně jako řada ocenění, tak především mnoho spokojených zákazníků a 15 let trvání firmy, dávaly tušit, že přednáška bude velmi zajímavá.

Co si účastníci ze setkání měli (mohli) odnést? Byl to především komplexní pohled na problematiku podnikání ve specifické oblasti cestovního ruchu, kde ovšem platí stejná základní pravidla, jako i v jiných odvětvích. Proto nemohla paní Schürgerová opomenout, že se neustále musí učit, pracovat na sobě, zdokonalovat sama sebe i svůj produkt. S energií se orientovat na zákazníka, uspokojovat jeho potřeby, touhy a pokud možno ho nikdy nezklamat, protože by se již nikdy nevrátil. Za úspěchem nestojí nic jiného, než tvrdá práce spojená s nebojácností, kreativností, proaktivností a trochou i štěstí.

Součástí povídání byla také diskuze. Žákyně a žáci se ptali na začátky podnikání, největší překážky, hrozby nebo na to, co dělá největší radost, co paní Schürgerová považuje za svůj největší úspěch. Kupodivu to není vítězství v soutěži o nejlepšího živnostníka Ústeckého kraje, ale spokojený zákazník, který se vrací a šíří dobré slovo o Veselém školním autobusu.

Projekt Den D bude pokračovat dalšími aktivitami. Již v lednu uspořádá Podřipská škola další workshop s úspěšným podnikatelem. Jméno ještě není definitivně známo, ale určitě to bude stát za to.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena