tisk.png, 294B

Olympiáda v Lauchhammeru

Ve dnech 7. – 13. října 2012 se naši žáci zúčastnili mezinárodní olympiády European Youth Olympics for Intercultural Openness, Tolerance and Mobility on the European Labour Market, která se konala v německém městě Lauchhammer. Podmínkou účasti na olympiádě bylo zpracování 5-ti minutové prezentace, videa, či divadelního vystoupení v anglickém jazyce na téma „Everything was better in the old days..." Žáci se měli zamyslet nad dřívějšími pracovními podmínkami a možnostmi a porovnat je se současnou dobou. Hlavním cílem tohoto týdenního projektu bylo upozornit na stále se zvyšující nezaměstnanost ve všech evropských zemích, na problém mladých lidí při hledání uplatnění na trhu práce a informovat žáky o tom, jak důležité je celoživotní vzdělávání. Své síly mezi sebou poměřilo 12 týmů z 11ti zemí (Portugalsko, Rumunsko, Turecko, Polsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Švédsko, Česká republika, Maďarsko, Řecko). Přestože tým našich žáků nevyhrál, držel se velmi statečně. Útěchou jim bylo získání nových přátel, zkušeností a poznání nových míst.

Autorka: Mgr. Šárka KubínováSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena