tisk.png, 294B

Business Week 2009 na Maltě


Pondělí 21. září bylo dlouho očekávané všemi účastníky projektu Business Week, které se uskutečnilo na Maltě. Velmi brzy ráno jsme se s dalšími žáky zapojených škol sešli na pražském letišti odkud nás čekala cesta na Maltu. Let nebyl přímý, a tak bylo nutné přesednout na letišti v Milánu. Po téměř půldenní cestě jsme dorazili do hotelu, který měl být následujících 5 dní naším tamějším domovem.

V úterý začal pracovní program. Nejdříve jsme maltským studentům prezentovali o školách, na kterých studujeme a poté se představili oni. Lektorky nás rozdělily do čtyř skupin. Ve skupině byli vždy dva čeští a dva maltští studenti, takže veškerá konverzace musela probíhat v angličtině.

Ve středu jsme všichni pilně pracovali na zadaném úkolu, vytvoření a založení fiktivní firmy. Vymýšleli jsme logo, reklamu a další nezbytné součásti přípravy společnosti. Setkali jsme se spoustou nových odborných termínů např. Cash flow.

Čtvrteční dopoledne bylo věnováno dodělávání a přípravě prezentace, která měla ostatním přiblížit, čím se naše firma zabývá. Odpoledne následovalo vyhlášení vítězné firmy. Po slavnostním zakončení jsme se jeli podívat na krásnou písčitou pláž Golden Bay, kde jsme si užívali poslední chvíle strávené na Maltě.

Páteční dopoledne bylo vyhrazeno návštěvě jedné z maltských škol. Po prohlídce celého areálu již následovala cesta na letiště, odkud jsme letěli přes Frankfurt nad Mohanem do Prahy.

Celý projektový týden probíhal bez problémů, poznaly jsme nové kamarády, zdokonalily jsme se v anglickém jazyce a prožily zkušenost, na kterou budeme rády vzpomínat.

Business Week je aktivitou projektu Business Games. Hlavním cílem projektu je zvýšit kompetence žáků v počátečním vzdělávání v oblasti podnikatelských kompetencí v Ústeckém kraji a tak zlepšit jejich uplatnitelnost na trhu práce.

Tereza Justová (2MCR), Dominika Hromádková (2MO)Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena