Management obchodu

RVP 63-41-M/01 Ekonomika a podnikáníManagement obchodu

Charakteristika oboru

Obor management obchodu je oborem, ve kterém jsou studenti připravováni především pro práci na místech vedoucích pracovníků v oblasti obchodu a služeb. Důraz se klade na práci s lidmi, na rozvoj organizačních schopností, na oblast komunikace a zvládnutí technických prostředků řízení, především účelné využívání moderních informačních technologií, např. internet, elektronická pošta.

Dominantními odbornými předměty jsou disciplíny ekonomického zaměření: ekonomika, účetnictví, marketing, management, obchodní logistika, propagace, event. cestovní ruch, provoz cestovní kanceláře, metodika průvodcovství, dějiny umění a další. Studium je zakončeno maturitní zkouškou.

Uplatnění absolventa

Absolventi tohoto oboru najdou uplatnění v oblasti provozních činností ve finančnictví a v různých ekonomicko-administrativních profesích ve všech sférách národního hospodářství.

STIPENDIJNÍ řád

Každý student prvního ročníku maturitního oboru obdrží JEDNORÁZOVÉ STIPENDIUM ve výši 3 000 Kč!

ŠVP a učební plán

• ŠVP oboru management obchodu *.pdf
  • Učební plán oboru management obchodu *.pdf

Potvrzení od lékaře

Potvrzení od lékaře je vyžadováno.

Ubytování a stravování

Ubytování pro zájemce zajistíme v domově mládeže. Stravování je možné ve 150 m vzdálené jídelně gymnázia nebo ve školním bufetu.

Školné

1 000 Kč za měsíc, tj. 12 000 Kč za rok