Vybavení školy

Škola sídlí ve zrekonstruované budově z počátku 20. století a poskytuje veškerý komfort pro současný moderní způsob výuky. Naše škola dává velký důraz na kvalitní a moderní vybavení, které se dle možností neustále doplňuje a obnovuje.

IT vybavení

Počítačové učebny

Pro cca. 220 žáků denního studia jsou k dispozici 3 počítačové učebny, ve kterých se vyučují předměty jako obchodní korespondence (psaní na stroji), výpočetní technika, chod podniku, fiktivní firma apod. Neomezené připojení na internet a jeho využívání ve výuce je samozřejmostí.

Audiovizuální vybavení

Ve dvanácti učebnách pro standardní výuku je k dispozici 8 dataprojektorů s PC a příslušným softwarem. Škola taktéž disponuje novou interaktivní tabulí s didaktickým softwarem. Dvě jazykové učebny jsou vybaveny TV s DVD a videopřehrávačem a hi-fi sestavou.

Další IT vybavení

Pro podporu výuky se používá e-learningový systém Moodle, který usnadňuje práci učitelům i žákům. Pro všechny je k dispozici připojení na internet, a to nejen na počítačích v učebnách, ale i jako Wi-Fi zóna.

Spustili jsme on-line přístup do systému klasifikace pro rodiče i studenty. Docházku je možné kontrolovat pomocí webového výstupu elektronické třídní knihy, kterou jsme aplikovali na začátku školního roku 2009/2010.

Pro školní rok 2009/2010 je největší novinkou vybudování tzv. přístupového systému do budovy školy. Příchody a odchody jsou monitorovány pomocí identifikační karty, nejlépe ISIC karty.

Každý žák maturitního oboru má k dispozici vlastní netbook.

Vybavení odborných učeben

Přímo ve školní budově mají své zázemí učební obory kuchař-číšník, kadeřnice i prodavačka.

Školní restaurace a jídelna

V přízemí školy funguje cvičná školní restaurace a jídelna, které jsou vybaveny moderním a nadstandartním zařízením. Zde probíhá odborný výcvik v ucelených týdenních cyklech pod neustálým dohledem učitelek odborného výcviku.

Kadeřnictví

Pro účely výuky odborného výcviku oboru kadeřník bylo zbudováno kadeřnictví. Nové a moderní vybavení čeká pro zájemce o tento obor.

Školní bufet

V působivém prostoru školního bufetu Vás obslouží žáci oboru prodavač.

Sportovní vybavení

Škola disponuje patnácti novými trekovými koly s helmami, které jsou používány v hodinách tělesné výuky a při cyklo kurzech. V zimních měsících jsou využívány školní brusle, které se půjčují žákům na hodiny tělocviku. Škola má kompletní vybavení na florbal, basketbal a fotbal.