Děčínská vlna 2017

Dne 23. 2. 2017 jsem se zúčastnila kadeřnické soutěže Děčínská vlna 2017. Bohužel jsem se neumístila v top 5, ale i tak je to pro mě dobrá zkušenost. Soutěže se zúčastnily školy z Česka i ze Slovenska. Modelku jsem měla ze třídy. Měla dlouhé husté vlasy, takže se s ní pracovalo velmi dobře. Soutěžilo nás 29 a konkurence byla velká. Doufám, že se příští rok zúčastním a třeba se umístím mezi prvními pěti.

Michaela Hubálková, 2KKP

Barmanský kurz 2017

Podřipská škola má nové barmany. Žáci a žákyně 2KKP (kuchaři - číšníci) a 2HML (hotelnictví) si během jednoho týdne rozšířili kvalifikaci o barmanský kurz. Pod vedením zkušeného lektora Bc. Janouška se naučili připravovat míchané nápoje a osvojili si nové poznatky ze zbožíznalství, technologii nebo přístupu k zákazníkovi. Získaný celoevropsky platný certifikát pomůže absolventům při vstupu na trh práce i při dalším kariérním růstu. Těšíme se na další gastronomický odborný kurz, který proběhne již v červnu. Tentokrát…

Hostili jsme studenty z Turecka a Rakouska

Celý pracovní týden po jarních prázdninách hostila Podřipská škola studenty a učitele z turecké a rakouské školy. V rámci projektu ICVET (Erasmus+) probíhala řada aktivit zaměřených na poznávání nových kultur a specifik pracovního trhu v otevřené Evropě.

"Program projektu byl skvělý. Celý týden jsme si moc užili a myslím, že jsme se i mnohé naučili. Těším se na další podobné aktivity." svěřuje se Pavel Janulík, žák 2HML.

Po pondělním tzv. prolomení ledů (ice breaking) ukázali žáci Podřipské školy…

Nehodou to začíná

Žáci naší školy se dne 19. ledna 2017 zúčastnili projektu společnosti DEKRA pod názvem Nehodou to začíná. Cílem tohoto projektu je snížit počet dopravních nehod na silnicích, neboť je statisticky dokázáno, že třetinu vážných dopravních nehod způsobují začátečníci.

Nehodou to začíná je interaktivní preventivní a vzdělávací pořad s praktickými informacemi o příčinách a následcích dopravních nehod, o účincích alkoholu a dalších návykových látek na řidiče a o poskytování první pomoci.

Pořad moderoval…

Právo na spravedlivý proces

V pondělí 16. ledna 2017 k nám z Prahy přijel přednášet pan profesor Klíma o „Právu na spravedlivý proces." Toto téma jsme si před jeho příjezdem vybrali z nabídky Metropolitní univerzity Praha. Jeho přednáška byla velmi poučná, pan profesor nám vyprávěl zajímavé příklady z praxe. Poté nám dal prostor se vyjádřit, jak bychom se v dané situaci zachovali my. Mezi témata, která jsme si vyzkoušeli v praxi, patřilo „Soused a můj rozbitý skleník", "Myslivec, který vystřelil pro varování osob v lese a jednoho postřelil"…

Lyžařský kurz 2017

V neděli 8. ledna 2017 jsme odjezdem z Roudnice n. L. do Herlíkovic u Vrchlabí zahájili lyžařský kurz.
Po příjezdu jsme si odnesli zavazadla a šli na svah. Lyžovali jsme dvě hodiny. Potom jsme se šli převléknout a vybalit si osobní věci. Naplánovaná večeře proběhla pode plánu a po vyslechnutí základních informací o průběhu, organizaci a zásadách chování jsme měli osobní volno. Večerka byla v 22:00 hodin. Druhý den po snídani opět následovalo lyžování. Vydrželi jsme do 12:00 hodin, kdy jsme se odebrali na oběd.…

PF 2017

Podřipská škola Vám přeje pohodové prožití vánočních svátků a krásný nový rok 2017. V následujícím roce oslaví naše škola 25 let od svého založení. Do dalších let vstupujeme se zdravým sebevědomím, energií, odhodláním, ale i pokorou. Děkujeme Vám za přízeň.

Za Podřipskou školu

Richard Červený

PF_2017

 

3HML na exkurzi v závodu DELI

Dne 7. 11. 2016 odjela skupinka lidí na exkurzi do výrobního závodu Deli Lovosice (Mondelēz International).
Hned na úvod, jsme byly seznámeni s bezpečností a historií závodu, pak následovalo převlečení do ochranného oděvu a přezutí do pracovní obuvi. Když jsme byly připraveni, museli jsme si umýt a vydezinfikovat ruce a šly jsme do výroby.
Nejprve nám ukázali mezisklad, přípravnu surovin (rozvažovna) a nakonec mícháni surovin (záděl), pak jsme šly na první nejmenší linku PERNÍKY, na které vyráběli sušenky…

Kadeřnice a kadeřníci umí plést copánky

Dne 6. 10. 2016 v naší škole jsme se zúčastnili kurzu pletení copánků. Školitelka Hanna Balon přijela z Ostravy. Provedla nás světem copánků, ukázala a předvedla různé techniky a nové způsoby pletení vlasů v kombinaci s účesy. Například holandský cop, vodopád a různé typy.
Vše jsme si vyzkoušeli na našich modelkách z I. ročníku. Názorné předvedení se nám líbilo, bylo srozumitelné, i když pro některé z nás příliš rychlé, ale vše jsme zvládli.

Dne 11. 10. 2016 jsme se zúčastnili přednášky o španělské značce…


Edison - kolem světa za 5 dní

Šest vysokoškoláků ze zahraniční hostila na přelomu září a října Podřipská škola. Bylo to již potřetí, kdy se roudnická střední škola zapojila do mezinárodního projektu Edison a přivítala v našem městě studenty z celého světa. Ti letos přijeli z Číny, Brazílie, Íránu, Itálie, Ruska a Thajska.

Během týdne se žáci Podřipské školy seznamovali prostřednictvím prezentací zahraničních kolegů s odlišnými kulturami, zvyky a jazyky. Kromě těchto aktivit byly pro "Edisony" připraveny různé aktivity, např. prohlídka…


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena